משתמשי האנדרואיד יגידו לרוב כי אין כל חידוש או שינוי ב-iOS החסר להם במערכת האנדרואיד ואף משתתפי הריב הוותיק יטענו כי אפל נמצאה מעתיקה לא פעם שינויים בממשק המשתמש מגוגל (כמו בר ההתראות) ולהיפך. אבל דווקא את השינוי האחרון ב-iOS 7 משתמשי האנדרואיד לא יכולים לטעון להעתקה, וזהו מרכז הבקרה החדש שהוצג יחד עם גרסת הבטא הראשונה.

מדובר במרכז דרכו משתמשי האייפון יכולים לבצע מספר דברים בסיסיים אך יומיומיים כמו לכבות ולהדליק את הקישוריות השונות, להגדיר בהירות המסך, להפעיל את נגן המדיה, לגשת למספר קיצורים ועוד. את מרכז הבקרה, במקום להציגו במגירת ההתראות העליונה כמו אצל רוב ממשקי האנדרואיד, באפל עשו זאת דווקא מהכיוון השני ומרכז הבקרה נחשף כאשר גוררים את האצבע מתחתית המסך מלמטה למעלה והוא כולל מספר פונקציות שימושיות ונגישות בלחיצת כפתור.

באופן דומה עושה אפליקציה חדשה חדשה המכונה, איך לא, בשם הלא מקורי Control Center. האפליקציה שואבת את הרעיון של מרכז הבקרה מאפל, ומציגה ממשק כמעט זהה לזה הקיים ב-iOS 7. גם כאן נוכל לקבוע את הקישוריות השונות (WiFi, Bluetooth, תקשורת סלולרית, סיבוב מסך), להגדיר בהירות המסך, לקבוע עוצמת צלצול ועוצמת תזכורות, העברה למצב רטט וכן ישנם 5 קיצורים שאת חלקם נוכל להתאים אישית – פנס, גישה לשעון, מחשבון, מצלמה וקיצור נוסף להורדת משחקים מהגוגל פליי שאותו לא ניתן לשנות, מעט מציק אבל מפתחי האפליקציה צריכים איכשהו להרוויח.

מרכז הבקרה לאנדרואיד נפתח באופן דומה – סוויפ מלמטה למעלה ודרך הגדרות האפליקציה ניתן לקבוע שהסוויפ יהיה דווקא מאחד הפינות וכמה רגיש האפליקציה תהיה ללחיצה. המסך שקוף למחצה וזמין גם כאשר המכשיר במסך הנעילה, אולם חלק מהכפתורים לא פעלו על המכשיר שברשותנו (HTC One) כמו הגישה למצלמה או הגישה לשעון. גם לעיתים כשרצינו להגיע למרכז הבקרה לחצנו על כפתור אחר הממוקם באותו האזור, אז צריך להגדיר את האפליקציה לאזור הרצוי והנוח ביותר בממשק של מכשירכם.

את Control Center לאנדרואיד ניתן להוריד מחנות הגוגל פליי, המחיר – חינם.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • y

  אתם מפספסים בגדול , אני רוצה לראות שאת באר ההתראות של אנדרואיד אפשר להתקין בios. זה רק מראה איזה גמישות יש באנדרואיד.

  • בולי

   יש גמישות באנדרואיד אבל כמו שזה יתרון זה גם חסרון.

 • דור

  כדי להגדיר למשל מצלמה פשוט אפשר ללחוץ לחיצה ארוכה על המצלמה ולבחור מתוך הרשימה שנפתחה באפליקציית המצלמה של המכשיר. אחלה פוסט עזר לי מאוד

 • +1

  ובייחוד את הcm10 ושאר הגירסאות המתקדמות…

 • טל

  התקנתי בגלל הסקרנות – מחקתי בגלל שזה זבל בריח של אפל…
  לקח לי פחות מ 2 דקות להבין שזאת סתם אפליקציה מיותרת, כל מה שכן עובד יש כבר ב notification center ומה שיש שם שלא נמצא אז הוא פשוט לא עובד או שעובד בצורה עקומה מאוד לא שווה במיוחד.

 • אסף

  איתי
  אני לא מבין אותך הרי למשתמשי האנדרואיד יש מרכז בקרה כבר שנים רק במקום להחליק מלמעלה באפל העתיקו ו משתמשי ה ios יחליקו מלמטה למעלה

  לדעתי האישית זו העתקה ברורה מהאנדרואיד שיש כבר שנים את האפשרות לשנות בהירות ועוד שלל דברים מבר העדכונים

  שיהיה יום טוב לכולם

  • נכון, אבל פרט להצגת הקישוריות השונות ואולי בהירות התמונה (ב-TouchWIZ), הוא עדיין נראה שונה ואין שם את כל הכפתורים שמציע מרכז הבקרה. ללא קשר, האפליקציה הזו מאפשרת גישה בכל מצב, גם במשחקים. סה"כ נחמדה ושימושית.

   • אחד שמבין

    התפוח הרקוב….
    זה כבר היה קיים באנדרואיד מזמן וניתן לגשת גם כשאתה בתוך אפליקציה!
    ברוך בורא הרומים.

    • א

     אי אפשר באפליקציות מסך מלא, ובאנדרואיד אין קיצורי דרך לאפליקציות ולפנס

     • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

      חביבי אתה גם טועה וגם מטעה. תמיד היה אפשר גם באפליקציית מסך מלא.

      • מישהו

       בגלקסי במסך מלא מחליקים מלמעלה למטה ואז נגלה הסטטוס באר ואז מחליקים שוב ויורד וילון ההתראות.

   • גל

    האפליקציה של אפל לקחה השראה מאנדרויד אבל בעיקר מהאייפונים הפרוצים שם זה היה קיים כבר שנים. אפל לא מחדשים דבר כבר כמה שנים אבל אולי זה מה שהם מנסים, חברה חדשנית היא כבר לא… אבל כנראה של כלכך איכפת להם, העיקר שאפשר לשנות פלטת צבעים ולהגיד שזה החידוש הגדול בעולם!