אם עוד לא שמתם לב, טרנד השעונים החכמים צומח לאחרונה ובגדול. לאחר שמבחר חברות השיקו בתקופה האחרונה שעונים חכמים, הציגה אפל (Apple) לעולם את תשובתה שלה בתחום הטכנולוגיה הלבישה – ה-Apple Watch. ובאפל, כמו באפל, לא משנה איזה מוצר חדש הם יציגו לעולם, מספיק שיתנוסס עליו הלוגו של התפוח הנגוס והמכירות יזנקו פלאים. אך מה יעשו אלה שרכשו אחד ממגוון השעונים המתחרים ורוצים להרגיש קצת מן הקסם של אפל? הנה פתרון נחמד שמספק בעיקר חוויה ויזואלית מאשר פונקציונאלית.

אפליקציית WearFaces מיועדת לשעונים חכמים המריצים את מערכת ההפעלה Android Wear ומאפשרת להחליף את צורתו הוויזואלית של השעון המוצג למשתמשים. בדיוק כך יוכלו לפעול אלה החפצים בתצוגה הדומה לזו שקיימת ב-Apple Watch. כאמור, מדובר בתצוגה דומה בלבד לגרפיקה המתנוססת בצג השעון החכם של אפל, ומבחינה תפקודית היא לא משנה הרבה את תפקודו של השעון.

כיצד עושים זאת? אם יש לכם שעון המריץ Android Wear אתם מוזמנים להוריד את אפליקציית WearFaces מחנות ה-Google Play. לאחר שהורדתם את האפליקציה תצטרכו לייבא דרכה את קבצי הגרפיקה הדומים לאלה שבשעון של אפל. הקבצים מרוכזים בעמוד הזה יחד עם הסבר מפורט כיצד להתקינם. הסבר מפורט עוד יותר תוכלו למצוא בסרטון שבסוף הכתבה. אנו רק נציין שההורדה והשימוש בקבצים ובאפליקציה הם על אחריותכם בלבד.

כפי שציינו, עולם השעונים החכמים הפך לטרנד של ממש וישנן חוות דעת רבות על השעונים שמצויים ושעתידים להשתחרר לשוק. עוד על עולם השעונים תוכלו למצוא בסקירה שערכנו ונשמח שתשתתפו בדיון ותספרו לנו מאיזה שעון התרשמתם ומדוע.

שתף:
-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.
 • אנונימי

  יותר נכון לשאול מה יש ב apple watch שאין בשעונים האחרים?!

 • החשוד המיידי

  אה, לקנות אותו לפני האביב של שנה הבאה

 • תוהה

  גיא, שהשעון יזהה אוטומטית שאתה בשדה תעופה, יקפיץ קוד QR ויאפשר לך לסרוק אותו בלי שתצטרך להיסחב ולחפש.. שהוא יתריע לך על עיכובים בתנועה ולכן יציע לך להקדים את שעת יציאתך מהבית/עבודה, לחסוך לפחות 100$, לחבר אותו למכשיר אנדרואיד, לקבל שעון עגול, לפתוח איתו דלתות (בעתיד) וכו וכו

  • אני חושב שכדאי לך קצת לחקור קודם, ולראות שאתה מציין דברים שוליים מאוד. ונראה כי בחלק מהדברים אתה לא לגמרי מדייק.
   http://www.apple.com/watch/

   • תוהה

    מה זה "שולי"? כל תכונה בשעון כזה היא "שולית" כי זה לא מוצר הכרחי, סמארטפון כבר עונה על כל מה ש"הכרחי", "נצרך" ו"רצוי".
    לאפל יש שיטת תשלומים. מעבר לזה ולגלגלת פצפונת שמנווטים גם דרכה אין שום דבר שאתה יכול לעשות בשעון של אפל ולא בשעון של אנדרואיד, מלבד לחבר לאייפון.
    מעקב אחרי דופק וצעדים? פיהוק. רצועות מתחלפות, אין את זה לאף מתחרה? אגב, במוטו 360 יש רוחב רצועה סטנדרטי כך שאתה יכול להחליף לאיזו רצועה שרק תרצה. שידור דופק לאחרים? נו, באמת.. מה, אתה ילדה בת 14? הצגת תמונות- באמת? תמונות? בלי לציין מילה (כמעט) על הסוללה שלו ועם מסך קטן.. בעיניי, מעקב ותזכורות אוטומטיות של אייטמים מהמייל שלך שימושיים הרבה יותר- חבילה עומדת להגיע? זה כבר מופיע בכרטיסיה. מידע על הטיסה הקרובה שלך? לא צריך לחפש. קבוצה שאתה אוהד שיחקה? התוצאה כבר אצלך. מגיעה השעה בה אתה מסיים לעבוד בד"כ? הניווט הביתה כבר מוצע וממתין לך. כל זה במסך שאתה יכול לקרוא.
    אל תשכח שכל מה שאפל מבטיחה עדיין באוויר, לא ראינו יישום של זה בפועל. לעומת זאת, כל תכונה שאני ציינתי היא עובדה מוגמרת כיום בgoogle now וכמובן שכל שעון מבוסס android wear נהנה מאינטגרציה מלאה איתו.. אז אני יכול לעשות היום הרבה יותר ממה שאתה תוכל לעשות עוד כמעט כשנה. אגב, כמעט בכל אתר טכנולוגי בו קראתי, אביב 2015 מצויין כתקופה בה אנשים יודלו להתחיל לרכוש את השעון של אפל.

 • מקס

  קסם?? על מה אתם מדברים . זה בושה של מוצר . חוסר פונקניות טוטלי . עדיף אנדרואיד וואר או סמסונג גיר לגאלקסי . אפילו מצלמה אין שם

  • חוץ ממצלמה, מה אתה יכול לעשות בשעונים האחרים שאתה לא יכול לעשות ב-Apple Watch?