דיווחים ראשונים ברשת מעידים על כך כי, לכאורה, קיימים מספר פגמים רציניים בייצור של מכשיר הפאבלט החדש של סמוסנג (Samsung), ה- Galaxy Note 4.

מספר משתמשים ברחבי העולם שקיבלו לידיהם את מכשיר ה-Note 4 החדש שהושק לא מזמן, הבחינו בכך כי קיים רווח משמעותי בין מסך המכשיר לבין מסגרתו. לא רק זאת בלבד, לדברי המשתמשים הרווח הקיים כה גדול ומשמעותי עד כי ניתן להכניס שני כרטיסים כעוביים של כרטיסי אשראי שונים למיניהם. על פי הדיווחים, סמסונג מודה כי אכן קיימת בעיה מסוימת והיא מודעת לרווח המשמעותי במכשירי ה-Note 4 שהושקו לפני ימים ספורים בלבד ברחבי קוריאה, אך לפי שעה טרם הציעה פתרונות אפשריים לבעיה או תוכנית החלפה למשתמשים שקיבלו מכשירים כאלה.

נראה כי על רקע החלטתה של החברה להקדים את השקתו של המכשיר החדש, כנראה לאור תחילת המכירה של ה-iPhone 6 Plus אותו השיקה חברת אפל (Apple) לפני כשלושה שבועות, היא קצת זירזה מדי את העבודה של בקרת האיכות (QA) שלה. סמסונג, כך נראה, צפויה לספוג לא מעט ביקורות וייתכן כי בקרוב נשמע גם על תוכנית להחלפת המכשירים – אך לא סביר כי הדבר ייקרה בטווח זמן המידדי אם בכלל.

samsung-galaxy-note-4-gap

בתוך כך, המשתמשים לא הסתירו את מחאתם מהתכנון הלקוי של המכשיר והעלו לרשת מספר תלונות שמלוות בתמונות. על פניו, אומנם הבעיה אינה נראית חמורה באופן משמעותי, אך חשוב לזכור כי לאורך זמן הדבר עלול להתבטא בכניסת אבק, לכלוך, לחות ומים למכשיר. כך או כך, אלו הם רק דיווחים ופרטים ראשונים בלבד, כך סביר שפרטים נוספים כגון היקף וממדי התופעה יתגלו בימים הקרובים.

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • מאיר כהן

  בואו נודה על האמת. אפל כבר כמעט אינה רלוונטית מן ההיבט הטכנולוגי. הרי ברור ומוסכם שהיא מזדנבת בעצלתיים אחרי טכנולוגיית העל של סמסונג סוני htc ועוד. מן ההיבט השיווקי חרטטני אין לאפל בעייה משום שהיא נהנית מתופעת תסמונת העדר של מליוני אנשים שהמפרט הטכני של הסמארטפון שלהם נמצא בעדיפות אחרונה ועקר מעייניהם הוא לאחוז את חפיסת המתכת המתעקמת והנבובה שעליה מוטבע תפוח נגוס חסר כל חשיבות ומשמעות. מעניין עוד כמה שנים תצליח אפל לעשות מיליארדים משום דבר כי הרי הסמארטפונים שלהם אינם מתקדמים למעשה לשום מקום מעניין או חיובי ואינם מהווים תחרות של ממש לסמארטפונים האמיתיים שמככבים בשוק. האייפון 6 נראה עלוב ומגוחך אל מול הסוני z3 קומפקט והאייפון 6 פלוס (פלוס עיקום) נראה כלל לא רלוונטי אל מול הגלקסי נוט 4 (או אפילו הנוט 3) או הסוני z3 המדהים. מה מחדשת לנו אפל? שוב כלום ושום דבר:
  אותה סוללה עלובה
  אותו ממשק חד גוני ומשעמם
  אותו RAMנמוך ומביך
  מכשיר מתעקם ומתעוות
  שוב לא מסך FULL HD באייפון 6
  אותה מצלמת 8 MP מתקופת העותומנים
  אותו מחיר שערורייתי וחסר פרופורציות
  אותה תוכנת גל נעול ומאובטח עד בחילה.
  אותה גישה אנטי שיתופית עם מכשירים אחרים
  ובשתי מילים: אותה חארטה.
  לכל האייפוניסטים השבויים אנא תתעוררו!!!

 • פיפוש

  לאפל יש סדרה שיצאה פגומה: ״חברה פח! גנבים! בנדגייט! כל המכשירים מתקפלים! ביזיון!״
  לסמסונג יש סדרה שיצאה פגומה: ״שולי ולא נורא בכלל! הוא גם ככה לא חסין מים, אז מה זה משנה?! אפל חיפשה בנרות כדי לבדוק איפה סמסונג פישלה! (והמתחרות של אפל ממש לא עושות את זה..)״

  And fuck logic.
  שורה תחתונה לכל חברה יש פלוסים ומינוסים, תמיד יהיו כשלים ביצור, ואף אחד לא מושלם.
  השאלה האמיתית היא האם החברה מוכנה לקחת אחריות על הפאדיחות שלה, או האם היא מנסה להתנער מזה.
  ברגע שאפל בדקה וראתה כי אכן היו פניות בנושא העיקום, היא ישר אמרה ללקוחותיה להגיע לחנויות שלה, והמכשיר שלהם יוחלף בחדש.
  סמסונג לעומת זאת הודיעה כי היא מועדת לבעיה, אך ״לא הציעה פתרונות אפשריים״. אילו עוד פתרונות יש? ייצרתם מכשיר דפוק, תחליפו באחד חדש שלא דפוק.

  זה כל ההבדל בין שירות של חברת פרימיום אמיתית, לבין סתם וונאבי.

  • קמילה

   ביג לייק!!!

 • מאיר כהן

  שולי ולא משמעותי שכן הנוט 4 אינו נגד מים כך שבכל מקרה לא יבוא במגע עם מים. מלבד זאת עושה רושם כי אפל חיפשה בנרות פגם בנוט של סמסונג אבל ה"תגלית" הזו היא מגוחכת בעיניי והרבה פחות שערורייתית מהאייפון המתעקם והמביך של אפל החרטטנית.
  בכל מקרה אני עובר מהנוט 3 לסוני z3 כך שאפל וסמסונג יכולות להמשיך להתקוטט עד זוב דם. לי זה כבר לא מזיז כלל. הסוני z3 אוכל בלי מלח גם את הצעצועים של סמסונג וגם את הכישלונות המביכים של אפל הגוססת לאיטה.

 • קמילה

  זה לא רווח זאת התגובה של סמסונג לארנק הדיגיטלי של אפל הם אומרים כך ״בארנק של אפל אתם יכולים להכניס את כרטיסי האשראי שלכם וירטואלית ? אצלנו אתם יכולים להכניס את הכרטיס אשראי עצמו בין המסך של המכשיר״ 🙂

 • שפוי

  אגב, שמעתי, שאם ממלאים את פתח כניסת האוזניות בחול זה מונע מלהכניס את האוזניות כראוי למכשיר. קוראים לזה… sandgate.

 • העיקר שהמכשירים לא מתכופפים…

 • roni77

  פשוט עשו העתק הדבק מאפל גם פה הם מנסים בכל הכח להעתיק חחחחח חברה הזויה.

  • העתקה???חחח

   איזה העתקה אתה רואה פה ?האייפון 6 פלוס הוא חיקוי של גלקסי נוט לדעתי –
   והגלקסי נוט 4 הוכרז כמה ימים לפניי האייפונים החדשים .לדעתי המכשיר מאוד שונה –
   מרובע ,מיקום וסידור מצלמה שונה,כפתור בית מלבני מאוד ,גב דמויי עור ועוד …
   והמתכת במסגרת -גם ל HTC One יש מתכת ולעוד הרבה מכשירים .

   • יוסי כהן

    לדעתך? השינוי המטורף של אפל אומר שזו לא דעה זו עובדה…
    ואם רוני יגיד "אבל גם לאייפון יש כפתור בית למטה וסמסונג העתיקו את המיקום!" אז זהו שלא לסמסונג היה כפתור בית ושני כפתורים לידם עוד לפניי האייפון והפיכת הטלפונים לשוליים דקים יורת ויותר יפים ואלגנטיים לא הייתה העתקה מאפל אלא אבולוציה בסיסית…