מחשבי הכרומבוק (Chromebook), אותם מחשבים המבוססים על Chrome OS, מערכת ההפעלה בענן של גוגל (Google), ממשיכים להתחזק בנישות מסוימות בארצות הברית.

לפי מחקר שפרסמה חברת הייעוץ FutureSource, ב-2013 תפסו מחשבי הכרומבוק לא פחות מ-20% מהמכירות עבור שוק החינוך האמריקאי המוגדר כ-K-12, כלומר מגילאי גן ועד סוף בית הספר התיכון. מדובר בעלייה משמעותית לעומת נתח השוק של מחשבים אלו ב-2012, אז הם תפסו פחות מאחוז מהשוק הזה. החברה ביצעה את המחקר לגבי מכירות מחשבים ניידים וטאבלטים, תוך שהיא משאירה את המחשבים הנייחים מחוץ לתמונה. נתון זה מרשים עוד יותר כשמתברר שבאותה תקופה ירדו המכירות של המחשבים המבוססים על חלונות של מיקרוסופט (Microsoft) מ-47.5% לכדי 28%. לפי נתוני המכירות של FutureSource, 47% מהמכירות שייכות לאפל, כולל 4% של ניידי מקינטוש, וכל השאר iPad.

נתונים אלו זכו לאישוש גד מצד חברת מחקרי השוק המובילה IDC שאף הוסיפה שניתן לראות תבניות דומות של התנהגות גם במכללות ובאוניברסיטאות בארצות הברית. IDC אף הוסיפה שבמקביל אפשר לראות קיפאון בגידול במכירות של טאבלטי ה-iPad.

עם זאת, יש לציין שכל שוק החינוך האמריקאי מסתכם בכ-7% מסך מכירות המחשבים בארצות הברית, ומצד שני, בעוד שסמסונג (Samsung) ואייסר (Acer) התחילו למכור מחשבי כרומבוק מאז הכריזה גוגל על ChromeOS ב-2011, לאחרונה התחילו חברות נוספות להציע מחשבים כאלה, והרשימה כוללת את גוגל עצמה, וכן את HP ואת דל (Dell).

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.