3.141 מיליון דולר, זה הסכום שגוגל הציע כסך הפרסים לכל מי שיצליח לפרוץ את מערכת ה-Chorme OS בתחרות ההאקינג השנתית Pwn2Own המתקיימת בקנדה. אינטרנט אקספלורר 10, מוזילה פיירפוקס, דפדפן הכרום ואפילו את ג’אווה הצליחו לפרוץ מספר פעמים, אבל היה דווקא את מי שלא הצליחו ההאקרים לפרוץ – את Chrome OS.

גוגל ארגנה תחרות מיוחדת ב-Pwn2Own שכל מטרתה לפרוץ את מערכת ההפעלה שלה והציע פרסים בשווי כולל של 3.141 מיליון דולר. היא חילקה את הפרס לפי ההתקדמות והציע 110,00 דולר למי שיצליח לפרוץ למערכת דרך דפדפן חיצוני ו-150,000 דולר למי שיצליח לפרוץ ולבצע אתחול מערכת מרחוק.

אבל למרות הסכומים הגדולים, כל זה לא עזר כאמור להאקרים לפרוץ את מערכת המבוססת לינוקס Chrome OS אשר נשארה היחידה שלא נפרצה. “אבטחה היא אחד הדגשים החשובים בכרום, אבל אף תוכנה אינה מושלמת”, אמר ראש צוות האבטחה בגוגל כרום. “זה מדוע אנחנו ממשיכים לחקור ולבדוק יחד עם הקהילה פריצות שנוכל ונדרש לתקן.”

כחלק מהניסיון של גוגל להחדיר לשוק את המערכת, הציגה לאחרונה את ה-Chromebook Pixel, מחשב נייד חדשני עם מסך מגע האיכותי ביותר שקיים על ניידים. המחשב מציג מפרט ועיצוב יוקרתי, אולם הוא יימכר בתג מחיר יחסית גבוה מהמצופה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.