לבעלי מחשבי ה'כרומבוק' אשר מדשדשים במכירות, כבר נהנים מהיכולת לפתוח קבצי 'אופיס' ישירות מתוך הדפדפן ונראה כי היכולת הזו תגיע אל הדפדפן כרום בגרסת הפי.סי או המק בקרוב – גוגל השיקה בחנות התוספים שלה תוסף המאפשר לפתוח את הקבצים המיקרוסופטים מבלי לעזוב את הדפדפן.

בבלוג הרשמי של כרום מכריזים על היכולת החדשה לפתוח קבצי 'אופיס' של מיקרוסופט – מסמכי וורד, תרשימי אקסל ומצגות פאוורפוינט, מבלי להזדקק לתוכנה כלל, שכנראה תרגיז לא מעט בכירים מענקית התוכנה ברדמונד. היכולת דומה לזו הקיימת המאפשרות הצגת קבצי PDF מתוך הדפדפן ללא צורך של הורדה או שימוש בתוכנה חיצונית, אולם היכולת לפתוח קבצי 'אופיס' מסתמכת על הורדת תוסף מתוך חנות התוספים המקוונת אשר מיועד כרגע לגרסת הכרום הבטא בלבד.

עוד מציינים בבלוג כי היכולת לפתוח את קבצי האופיס מתוך הדפדפן בטוחה יותר שכן הקבצים רצים בתוך "ארגז חול" של כרום, סביבה בטוחה אשר קיימת חציצה בניה לבין מערכת ההפעלה, כך שאם קובץ אופיס נגוע בתוכנה זדונית הוא לא יכול להסב נזק. התוסף כאמור נמצא בשלב בטא וייתכנו בעיות יציבות ובגוגל ממתינים למשוב מהמשתמשים כדי להטמיע את התוסף בגרסה הסופית.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.