דפדפן הכרום (Chrome) מבית גוגל (Google) יוכל לרשום לזכותו הישג נוסף והמשמעותי מכולם: בחודש הבא הוא יהפוך לדפדפן בעל נתח השוק הגדול ביותר בעולם.

20 שנה בשלטון

עם השקת Windows 10, מיקרוסופט החליטה להיפתר מדפדפן ה-Internet Explorer לטובת Edge בעל הממשק הנקי והמהיר, גם למחשב וגם לנייד. למרות כי החברה מנסה לקדם את ה-Edge בכל דרך שהיא יכולה, עדיין מדובר בדרך ארוכה וזה היה רק עניין של זמן עד אשר היא תאבד משתמשי אקספלורר לטובת הדפדפנים המתחרים.

לפי המספרים המעודכנים שהתפרסמו, אינטרנט אקספלורר אחראי על 43.4 אחוז משוק הדפדפנים בעוד הכרום מותקן ב-39.09 אחוז, עלייה של כ-3 אחוז מחודש שעבר לעומת כעלייה פחותה של כמחצית לאקספלורר. כך אפשר להעריך כי לכל היותר בחודש הבא דפדפן הכרום יהיה הראשון שהצליח לעקוף את הדפדפן של מיקרוסופט זאת מאז שהושק לפני כעשרים שנה.

אחריהם אגב ובהפרש ניכר נמצאת מוזילה (10.54%) עם דפדפן הפיירפוקס (Firefox), הספארי (Safari) של אפל רחוק עוד יותר (4.87%) ולקראת הסוף היא אופרה (Opera) שנמצאת בתחתית עם 1.66%. אם מדברים על חלוקה לגרסאות, אז ה-Internet Explorer 11 הוא המוביל, כשלאחריו Chrome 49 ו-48 ו-Edge נמצא איפשהו בסוף עם 3.5% מהשוק.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • אלדר

  אנשיפ לא מבינים שכרום זאת תוכנת מעקב ואין כמו פיירפוקס הדפדפן הכי מהיר וששומר על הפרטיות.

  מי שיש לו כרום על המחשב,
  המחשב שלו פתוח הרבה חורי אבטחה.

 • Dan.R

  כן אבל כרום צריך להתקין ואקספלורר מותקן בתוכו.

 • Coverptech

  האם יש קורלציה בין הנתונים האלה, לגלישות כאן באתר?

  • איתי מקמל

   אצלנו מזמן דפדפן הכרום מוביל, היום כמעט 80 אחוז מהגולשים לאתר משתמשים בכרום. ספארי במקום השני עם 13 אחוז (הרוב בסלולרי) ואינטרנט אקספלורר במקום השלישי עם כ-3 אחוז. הסיבה היא כמובן שהגולשים אצלנו הם קהל טכנולוגי מתקדם.

   • Coverptech

    ואיפה פיירפוקס בטבלה שלכם?

    • איתי מקמל

     רביעי, בהפרש קטן מאוד מול אקספלורר

   • Dan.R

    חח אהבתי את המשפט האחרון:)

   • Somebody

    מה עם אדג'?