גוגל (Google) מביאה יכולת חדשה ומעניינת לדפדפן הכרום (Chrome) לאנדרואיד אשר קיימת כבר בגרסה ב-iOS אולם מעולם לא נעשה בה שימוש עד כה. מדובר ביכולת של הדפדפן לתקשר מול מכשירים בסביבה, כאשר הרעיון בבסיסו הוא לאפשר למוצרים כמו מכונות שתייה, מדחני חנייה או אפילו שלט בקניון להפוך לחכמים ולספק לנו מידע או רכישה דרך הטלפון גם בלי להוריד אפליקציה.

כך לדוגמה כאשר נגיע לתחנת האוטובוס, תתקבל הודעת פוש אצלנו בטלפון אשר תודיע לנו כי יש מידע רלוונטי חדש ובלחיצה על ההודעה יוצג לנו חלון כמו זמני האוטובוס הקרובים, קווים הזמינים בסביבה או אפילו רכישת כרטיס נסיעה.

בגוגל מסבירים את הטכנולוגיה המכונה Physical Web שלמעשה פועלת על בסיסי Bluetooth וכתובת URL הנשלחת לכל מכשיר שבסביבה. כאשר הטלפון המריץ את דפדפן הכרום מזהה את אותה כתובת הנשלחת אליו, הוא ישלח הודעה למשתמש שם הוא יוכל לפתוח או להתעלם אם לא יהיה מעוניין בכך.

הדבר מאוד מזכיר את היכולות של טכנולוגיית ה-NFC, המאפשרת באותו האופן לספק מידע וגישה לכל מוצר ברחוב שבו מוצמד אליו תגית מתאימה, אולם Physical Web מנסה לפשט את התהליך למשתמש ובמקום הצורך לגעת פיזית במוצר, הודעת פוש פותרת את הצורך בכך. למעשה, גוגל אומרת כי כבר בתערוכת CES האחרונה נעשה שימוש בטכנולוגיה ביותר מ-1,500 מיקומים שונים.

יכולת ה-Physical Web כבר זמינה בכרום 49 בטא ובהמשך תגיע לערוץ הציבורי של הדפדפן.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • RuR

  נשמע כמו איזה גימיק שנשמע מדהים אבל בפועל לא כזה שימושי.

 • Liron

  מגניב לאללה. משתמש בגרסה הזו, אך עוד לא יצא לי לקבל פוש כזה.
  חייבים שהבלוטוס יהיה דלוק?
  יש עוד דוגמאות לשימוש בזה?
  בתכלס על אוטובוסים אני מקבל גם מגוגל Now, אז זה לא חדש.

  • RuR

   ברור שהבלוטוס חייב להיות דלוק.

  • ‫אביאסף פנש‬‎

   איך גוגל now מביא לך על התראות של אוטובוסים? ומה צריך להדליק עדי שזה יעבוד?

   • Somebody

    אתה צריך להגדיר שאתה נוסע בדרך כלל בתחבורה ציבורית, והשאר יעשה מעצמו

   • Liron

    תגדיר כתובת לבית שלך במפות של גוגל, ותאפשר התראות לפי מיקום בגוגל NOW.