גרסה 58.0 של Chrome (כרום) לאנדרואיד (Android) תומכת באפשרות להצגת תמונה בתוך תמונה. מדובר ביכולת חדשה שגוגל (Google) תציע ב-Android O, הגרסה החדשה למערכת ההפעלה אנדרואיד שנמצאת כעת בשלב בדיקות הבטא למפתחים.

המשתמשים בגרסת הבטא למפתחים, שמריצים את הגרסה העדכנית והיציבה של Chrome, יכולים להתנסות ביכולת החדשה על ידי צפייה בסרטון על גבי מסך מלא ולחיצה על כפתור הבית – פעולה שתמזער את הדפדפן אך תשאיר חלונית צפה על גבי המסך שמאפשרת את המשך הצגת הסרטון תוך כדי ביצוע פעולות נוספות במקביל. כדי לסגור את החלונית הצפה יש לגרור אותה אל תחתית המסך.

בניגוד ליכולת העבודה במסך מפוצל שהוצגה ב-Android 7.0 Nougat, היכולת תמונה בתוך תמונה מאפשרת להציג סרטון במקביל להצגת והצגה של יישום נוסף על גבי מסך מלא.

מדובר באחד מבין מחידושים שיגיעו עם Android O, שתקרא באופן רשמי Android 8.0. בין השיפורים הנוספים שיגיעו בגרסה החדשה ניתן למצוא: שיפורי אבטחה, שיפור לממשק ההתראות, זמן עלייה מהיר יותר וכו'. Android O צפויה לצאת בהמשך השנה.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.