גוגל שחררה בסוף השבוע את דפדפן הכרום (Chrome) בגרסה 51 בערוץ הבטא שלה למכשירים התומכים ובו היא מביאה מספר חידושים ובראשם – חסכון בחיי הסוללה.

הדפדפן של גוגל ידוע בזלילת משאבים מרובה, הן במובייל ובעיקר במחשב האישי. גוגל כבר יישמה מספר פתרונות בדפדפן המסייע לו להפחית את צריכת הזיכרון, אך כעת בגרסה האחרונה היא מציגה כי גם במובייל המשתמשים ירגישו שינוי משמעותי.

גוגל ביצעה שינוי באופן הרינדור של דפי האינטרנט ובחנה זאת על 11 אתרים שונים. התוצאה: חיסכון של כ-30 אחוז בממוצע בשימוש בסוללה בעת טעינת אתרים אלה, אולם השינוי מתבטא מעט פחות באתרים מסוימים כך שמאוד תלוי להיכן אתם נוהגים לגלוש.

עוד הציגה גוגל את Credential Management, כלי (API) שהוטמע בדפדפן החוסך מאיתנו את הצורך בלהקליד סיסמה בכל אתר או שירות שאנו נוהגים להיכנס אליו. כך בפעם הראשונה שניתחבר, יוקפץ חלון שישאל האם נרצה לשמור את הסיסמה במנהל הסיסמאות (כמו תמיד), אך בו בזמן סיסמה זו תישמר ישירות לפרופיל גוגל האישי שלנו. במידה והאתר הטמיע את Credential Management, נוכל להתחבר אליו בפעם הבאה באופן אוטומטי ובמהירות ללא צורך להקליד סיסמה.

מה שדווקא הדאיג את קהילת משתמשי הכרום בגרסת הבטא החדשה, הוא ביטול את האפשרות לשלב כרטיסיות וחלונות במסך אחד, אפשרות שהייתה זמינה עד כה בהגדרות הדפדפן. כעת כל האתרים הפתוחים יוצגו במנהל המשימות של המערכת ולא יהיה ניתן לאחד אותם, דבר שסביר ויגיע גם לערוץ הרשמי ולכולם בגרסאות הבאות.