גוגל שחררה בסוף השבוע את דפדפן הכרום (Chrome) בגרסה 51 בערוץ הבטא שלה למכשירים התומכים ובו היא מביאה מספר חידושים ובראשם – חסכון בחיי הסוללה.

הדפדפן של גוגל ידוע בזלילת משאבים מרובה, הן במובייל ובעיקר במחשב האישי. גוגל כבר יישמה מספר פתרונות בדפדפן המסייע לו להפחית את צריכת הזיכרון, אך כעת בגרסה האחרונה היא מציגה כי גם במובייל המשתמשים ירגישו שינוי משמעותי.

גוגל ביצעה שינוי באופן הרינדור של דפי האינטרנט ובחנה זאת על 11 אתרים שונים. התוצאה: חיסכון של כ-30 אחוז בממוצע בשימוש בסוללה בעת טעינת אתרים אלה, אולם השינוי מתבטא מעט פחות באתרים מסוימים כך שמאוד תלוי להיכן אתם נוהגים לגלוש.

עוד הציגה גוגל את Credential Management, כלי (API) שהוטמע בדפדפן החוסך מאיתנו את הצורך בלהקליד סיסמה בכל אתר או שירות שאנו נוהגים להיכנס אליו. כך בפעם הראשונה שניתחבר, יוקפץ חלון שישאל האם נרצה לשמור את הסיסמה במנהל הסיסמאות (כמו תמיד), אך בו בזמן סיסמה זו תישמר ישירות לפרופיל גוגל האישי שלנו. במידה והאתר הטמיע את Credential Management, נוכל להתחבר אליו בפעם הבאה באופן אוטומטי ובמהירות ללא צורך להקליד סיסמה.

מה שדווקא הדאיג את קהילת משתמשי הכרום בגרסת הבטא החדשה, הוא ביטול את האפשרות לשלב כרטיסיות וחלונות במסך אחד, אפשרות שהייתה זמינה עד כה בהגדרות הדפדפן. כעת כל האתרים הפתוחים יוצגו במנהל המשימות של המערכת ולא יהיה ניתן לאחד אותם, דבר שסביר ויגיע גם לערוץ הרשמי ולכולם בגרסאות הבאות.

שתף:
-פרסומת-
אוהב גאדג'טים, אוהב טלפונים, אוהב טכנולוגיה, אבל הכי אוהב את החתול שלו שלא ממש אוהב אותו.
 • ✡ Netanel ✡

  האתר xnxx גם יהיה בין אלה שהשינוי לא יחול עליהם?

 • עזרא

  מבטיחה ומבטיחה ושום דבר לא משתנה, כל כמה זמן אני מוחק את כרום מהמכשיר ומתקין שוב לאחר כמה זמן בתקווה שאולי באמת משהו השתנה, וכלום. אני משתמש ב boat browser והוא לא רואה ממטר את הכרום בביצועים ובצריכת משאבים.
  במחשב אני משתמש בכרום מחוסר ברירה, עד לא מזמן באקספלורר שלדעתי הרבה יותר נוח וחבל שהוא ננטש ע"י מקרוסופט

  • אור

   אתה יכול עדיין להשתמש באקספלורר, הוא לא נמחק מווינדוס.
   אני מציע לך את מיקרוסופט אדג בעל עיצוב יותר מודרני ונוח לשימושי (לדעתי)

   • עזרא

    אני יודע אבל בזמן האחרון הוא קורס מלא, השתמשתי קצת באדג' והוא לא ממש נוח בשבילי, מה גם שהוא על וינדוס 10 ואני עם 7

    • אור

     אני ממליץ שתעבור לווינדוס 10 בשביל שתהיה לך יותר תמיכה עם תוכנות בעתיד, מה תעשה שיגמר תמיכה בתוכנות רבות שאתה משתמש בהם הרבה? הגיע הזמן להתקדם. ותאמין לי, האדג הוא באמת ממש נוח אם תשתמש בו עוד קצת תראה דפדפן באמת מעולה, ואם אתה עדיין לא מסתדר אתה יכול גם לעבור לדפדפנים אחרים, יש מגוון שלם.