גולג מודיעה על שיפורים שנעשו 'מתחת למכסה המנוע' לדפדפן הכרום (Chrome), גרסה 59 שמיועדת למכשירי האנדרואיד (Android) טוענת דפים במהירות גבוהה בהשוואה לגרסאות קודמות.

השיפור בביצועים הושג תודות לשינויים שהוכנסו במנוע הג'אווה-סקריפט (JavaScript), שינויים עליהם הכריזה החברה בבלוג כרומיום בתחילת חודש אפריל. המנוע משודרג תוכנן מחדש כדי להתאים לאופן שבו בנויים דפי רשת 'בעולם האמיתי' תוך ניצול נמוך יותר של הזיכרון. על פי החברה, משתמשים צפויים לחוות שיפור בביצועים שנע בין 10 ל-20 אחוז בטעינת דפי רשת.

בנוסף הגרסה החדשה כוללת תמיכה מלאה בקבצי APNG, קבצי  PNG מונפשים, פורמט שנתמך ב-iMessage, פלטפורמת ההודעות של אפל (Apple) ודפדפן Firefox של ארגון מוזילה (Mozilla).

עדכון זה מגיע אחרי רצף של עדכונים נוספים בהם גוגל התמקדה בשיפור ביצועי הדפדפן וצריכת המשאבים שלו, הן באנדרואיד והן בגרסה השולחנית. עדכון דומה עשתה החברה גם בגרסה השולחנית כמו גם השבתה של לשוניות לא פעילות הממשיכות לצרוך משאבים ברקע.

גרסה 59 של Chrome שוחררה אך תהיה זמינה להורדה בצורה מדורגת כך שבעלי מכשירי אנדרואיד יכולים לצפות לעדכון בימים הקרובים.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.