דפדפן כרום

גוגל (Google) הודיעה על שני שינויים עיקריים שיכללו בגרסה הבאה של כרום (Chrome), הלא היא גרסה 13 ששוחררה במהדורת בטא: הצגה מיידית של דפים לאחר ביצוע חיפוש ותצוגה מקדימה של דף לפני הדפסה.

התכונה הראשונה מכונה Instant Pages. היא משתמשת ביכולת הכנת התצוגה מראש של הדפדפן כדי לאפשר לחלק מהדפים שמופיעים כתוצאות חיפוש בגוגל להיטען באופן מיידי בלחיצה על תוצאת החיפוש. למעשה, מנוע הדפדפן "מנחש" שהמשתמש יבצע לחיצה על אחת מהתוצאות הראשונות בדף החיפוש, כך שהוא טוען את החומר ברקע לפני ביצוע הלחיצה בפועל, ולכן בעת ביצוע הלחיצה, אם היא מבוצעת על אחד מהדפים "שעלו בגורל", הדף מופיע באופן מיידי.

מדובר למעשה, כאמור, בעדכון של מנוע התצוגה המיידית שקיים בכרום מגרסה 11, מאז הוא משמש להצגה מיידית של דפים שכבר נמצאים בזיכרון המקומי של הדפדפן: בעת הקלדה בשורת הכתובת, מכין הדפדפן את הדף מתוך הזיכרון ומעדכן אותו אם יש צורך.

יכולת התצוגה המוקדמת לפני ההדפסה תהיה זמינה בינתיים רק בגרסאות החלונות והלינוקס של הדפדפן מבית גוגל. תכונה זו משתמשת ביכולת תצוגת ה-PDF המובנית בדפדפן בכדי להציג את הדף שרוצים להדפיס, והתצוגה תשתנה באופן אוטומטי בהתאם לשינוי אפשרויות ההדפסה.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.