Chipolo Plus

צ'יפולו (Chipolo), החברה בעלת השבב הקטן באותו השם המסייע לנו לאתר חפצים אליהם הוא מחובר, יוצאת במהדורה שנייה. צ'יפולו פלוס (Chipolo Plus) מנסה להביא מספר שיפורים בהשוואה לדור הקודם שאותו בדקנו אצלנו, כמו גם אפליקציה חדשה.

אותה גברת בשינוי אדרת

את ההבדלים החיצוניים בין הדגמים קשה להבחין. Chipolo Plus נותר באותו קו עיצובי כמו בדגם הקודם. למעשה, ההבדל היחיד בין שניהם הוא שהדגם החדש אף מעט גדול יותר. העיצוב נשאר פשוט ואלגנטי, כזה שלא ימשוך תשומת לב כאשר מוציאים את המפתחות או כל חפץ אליו הוא מחובר.

אנחנו חיברנו את הצ'יפולו פלוס למחזיק המפתחות, התקנו את האפליקציה הזמינה להורדה בחנויות האפליקציות ויצאנו לדרך. את הצימוד הראשוני של הצ'יפולו פלוס לטלפון אנו מבצעים דרך הפעלת קישוריות ה-Bluetooth ולאחר האיתור אנו מגדירים לו את שם החפץ אליו הוא מוצמד.

כאשר רוצים לאתר את החפץ, כל שצריך לעשות הוא להיכנס לאפליקציה ולחוץ על סמל הפעמון כדי לשמוע צליל רב עוצמה. בשונה מהדגם הקודם, את Chipolo Plus ניתן לשמוע גם אם הוא קבור מתחת לערימת בגדים. אם לדוגמה אנו לפני יציאה ומחזיקים במפתחות ביד אבל לא יודעים היכן השארנו את הטלפון, נוכל לאתר עם הצ'יפולו את המכשיר. כך בעזרת לחיצה כפולה על הכפתור שבצ'יפולו, נוכל להפעיל צליל בטלפון, אפילו אם הוא נמצא במצב שקט.

התוספת השימושית ביותר הוא האפשרות לקבל התראה, כאשר הצ'יפולו נמצא בקרבת מקום. כך אם הארנק חלילה נפל לנו או נרצה לאתר את הרכב בחניון גדול, מספיק שנחלוף על פניו רק כדי לקבל את ההתראה במכשיר הטלפון. באותו האופן נוכל גם לקבל התראה כאשר חברים וקרובים נמצאים בסביבה.

קרא עוד:  סוני הכריזה על Xperia L4 לשוק הביניים ולמטה מכך

עדיין טווח קליטה מוגבל

על הנייר החברה טענה לשיפור בטווח הקליטה של הצ'יפולו פלוס, אולם טכנולוגיית Bluetooth עדיין מוגבלת ל-10 עד 15 מטר מרחק בקירוב. כך בפועל טווח הקליטה נשאר קרוב לשל הדגם הקודם, כלומר לאחר כ-10 מטר בתוך הבית, הצ'יפולו כבר לא צפצף. במקרים כאלה, האפליקציה יודעת להציג את האזור האחרון בו נמצא הצ'יפולו, המסתייעת במקלט ה-GPS של הנייד. דבר שכמובן יכול להיות שימושי בשטחים ציבוריים.

במקרים יותר חמורים כאשר גם הצ'יפולו וגם הנייד לא בקרבתנו, נוכל לגשת לאתר החברה, להתחבר לחשבון שלנו ולתקשר משם עם הצ'יפולו. במידה והטלפון נמצא במקום עם קליטה, או מחובר לרשת אלחוטית, נוכל לגרום לו לצלצל או להשאיר הודעה כך שהמוצא ידע למי להחזיר.

בשונה מהדגם הקודם, הצ'יפולו פלוס החדש עמיד למים. מה שמאפשר לחבר אותו להרבה יותר מוצרים כגון, מטרייה ואופניים, וזאת מבלי לדאוג שהוא ייהרס. חיי הסוללה של הדגם הקודם עמדו על 6 חודשים, עם אפשרות להחליף סוללה. לעומת זאת, בצ'יפולו פלוס לא ניתן להחליף סוללה, אך מציע חיי סוללה ארוכים פי שניים. על מנת לפתור את הבעיה החברה מציעה תכנית מחזור, בה היא מציעה ללקוחותיה להחליף את הצ'יפולו לגרסה חדשה יותר בחצי מחיר, במידה ויחזירו את המוצר הקודם שברשותם.

השורה התחתונה

כמו קודמו, הצ'יפולו פלוס יוריד את מפלס החרדה ברגעים החשובים, לפני שאתם יוצאים לעבודה או רצים לתחנת האוטובוס. לרוב הוא מתפעל כמצופה וללא הפרעות, למרות שלעתים נתקלנו בניתוקים שהפריעו לשימוש השותף. הוא מעט גדול יותר, הסוללה מחזיקה זמן רב יותר אך לא ניתנת להחלפה והעמידות למים חשובה מאוד. האפשרות ללחיצה כפולה על הצ'יפולו כדי לגרום לטלפון הנייד שלנו לצלצל, נוחה יותר מהצורך לשקשק בדור הקודם, מה שלעתים קרובות לא עבד.

קרא עוד:  סקירה: Galaxy Note 10 Lite - כמו האח הגדול עם כמה פשרות

הצ'יפולו פלוס שמר על אותו תג המחיר של קודמו ונמכר באתר החברה במחיר של 24,99 אירו ליחידה. החברה מציעה את הצ'יפ החדש במגוון צבעים ובניהם כחול, צהוב, וורוד אדום ועוד.