כבר זכינו לראות בעבר מספר מקרים בהם אנשים הרחיקו לכת על מנת לממן את התמכרותם למשחקים וירטואליים, אך המקרה הבא עולה על כולם: בני זוג מסין נעצרו בסוף השבוע האחרון על פי החשד כי מכרו את ילדיהם תמורת רכישות פנימיות באפליקציות ומשחקים וריטואלים.

מתוך כתב האישום שהוגש בשבוע האחרון לבית המשפט בסין, עולה כי האב מכר את בנו על מנת שיוכל ולהמשיך לממן את התמכרותו למשחקי רשת. על פי החשד, האב הגיע לרמה כה קשה של התמכרות עד שבזבז את כל כספו ואף אינו ישן ימים שלמים ובילה במועדונים מפוקפקים על מנת להמשיך לשחק במשחקים שונים אשר פועלים במתכונת Free to play ודורשים כסף כדי להתקדם בשלבים. לכשהגיע לנקודה בה אזל כל כספו כתוצאה מההתמכרות, מכר האב את בנו לסוחר ילדים בסין, וזאת תמורת סכום נכבד אותו יוכל להמשיך לבזבז כאוות נפשו.

בת זוגתו של הנאשם שידעה על פי החשד על התמכרותו של בן זוגה, לא עשתה דבר בכדי למנוע את המכירה ואף נכנסה להריון בשנית על מנת שיוכלו למכור שוב את בנה בכדי שבן זוגה יוכל להמשיך ולשחק במשחקים. נקודת המפנה הגיעה כאשר אמו של האב דיווחה על הנעשה לרשויות הסיניות וטענה כי בני הזוג מכרו את ילדיהם המשותפים בתמורה לכסף. בני הזוג ממתינים בימים אלו לפתיחת משפטם בבית המשפט בסין, כשעל פי כל הדיווחים צפויים לקבל עונש כבד במיוחד.

מכירת ילדים לסוחרים אינו דבר נדיר במזרח הרחוק. בעבר, דווחו מספר מקרים על כך שהורים מכרו את ילדיהם תמורת כספים או הנאות אחרות, כמו המקרה שדווח מוקדם יותר השנה כי זוג מסין ניסה למכור את ביתם כדי לרכוש מכשיר iPhone ובדרום קוריאה, משחק רשת גרם למות תינוקת לאחר שהוריה זנחו אותה כדי להמשיך ולשחק בבית-קפה אינטרנט במדינה.