רכישת מכשירים מאתרי המכירות הסינים כובשת את השוק העולמי. התמורה הגבוהה ביחס למחיר עושה את שלו, ואלפי מכשירים נמכרים מידי יום מגוון יצרניות שאינם מוכרות לשוק. אולם מתברר כי לא הכל ורוד וכי התגלה כי מכשיר סיני שכזה כולל רוגלה (mailware) המסוגלת להאזין לשיחות וההודעות האישיות שלנו.

לפי הדיווח ב-Among Tech, מכשיר האנדרואיד Star N9500 הנמכר באתרים הסינים כמו AliExpress ואף באתר Amazon במחיר של $160 עד $220 ומהווה מעין חיקוי למכשיר ה-Galaxy S4, כולל בתוכו את הרוגלה Uupay.D המתנהגת כמו חנות ה-Google Play. הרוגלה אוספת מידע אישי על המשתמש, מתחברת למיקרופון, יומן השיחות ועוד, ומעבירה את הנתונים בסתר לשירותים שונים ללא ידיעת המשתמש.

לא ברור האם הרוגלה מגיעה ישירות מהיצרן או שמא אחד המוכרים בשרשרת הטמיע אותה לפני המכירה ולמרות שהחלפת רום יכולה לפתור זאת, עדיין מדובר בתהליך טכני שאינו נגיש לכל אחד. הבעיה היותר גדולה היא שהדבר יכול להפוך לתופעה בלי שנרגיש ואינו בלעדי רק למכשיר ה-Star N9500, שכן גם אחד מחברי XDA אמר כי לאחר שהריץ תוכנת אנטי וירוס על המכשיר הסיני iNew/Alps i7000 שברשותו, הוא מצא גם כן את אותה רוגלה (Uupay.A) על מכשירו.

באם גם אתם רכשתם מכשיר סיני ולא החלפתם רום, מומלץ להריץ סריקת אנטי וירוס. כך או כך, ההאקרים מצאו דרך נוספת להגיע לפרטים האישיים שלנו בצורה יותר מדאיגה מהרגיל.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.