סטודנט אנגלי צעיר בן 19 בשם ג'ושוע ברואודר הצליח לבנות תוכנת צ'אט בוט אוטומטית בשם DoNotPay, שכבר זכתה לכינוי "עורך הדין הרובוטי הראשון בעולם". מטרתו של הבוט היא פשוטה – לסייע לאנשים לערער על דו"חות חניה שקיבלו, מבלי צורך להשתמש בעורך דין ולשלם לו שכר טרחה.

הבוט למעשה משתמש בסדרה של שאלות המופנות למקבל הדו"ח כדי לברר האם יש סיבה מוצדקת לערער עליו בבית משפט. משם ממשיך הבוט להנחות את המשתמש בצעדים ברורים. אחוזי ההצלחה שלו עומדים כעת על 64 אחוז בלונדון ובניו יורק, כאשר 160 אלף משתמשים הצליחו לבטל לעצמם את הדו"ח מתוך 250 אלף הפניות סך הכל ב-21 החודשים האחרונים. בקרוב מתכנן ברואודר להפיץ את הבוט גם בערים אחרות בארה"ב, ולבנות בוטים דומים שיסייעו לאנשים להשיג פיצויים מחברות תעופה, לחולי איידס לעמוד על זכויותיהם ולפליטים שינהלו מו"מ על זכויותיהם החוקיות.

רובוטי צ'אט, אגב, הולכים ונכנסים יותר ויותר לכדי שימוש, ובישראל למשל ניתן לראות את זה בעיקר במסעדות ורשתות מזון. פיצה האט רכשה לאחרונה את הצ'אט בוט של חברת "תקתוק" הישראלית במטרה לאפשר הזמנת משלוח באופן המהיר והנוח ביותר דרך הצ'אט של פייסבוק, ללא צורך בשיחה עם אדם, רישום למערכת, או התקנת אפליקציה. גם אגאדיר החלה לאחרונה להשתמש ברובוט של "תקתוק" כדי לייצר את דרך פשוטה ומהירה להזמין אוכל.

מערכת הצ'אט בוט אינה דורשת רישום, לא נלקח אי מייל או פרטים, והיא אף יודעת לשמור היסטוריית הזמנות לפי משתמש, ומאפשרת קיצור זמן משמעותי החל מההזמנה השנייה שהלקוח – סיום הזמנה מובטח תוך 20 שניות או דקה לכל היותר, היות ונשמרים פרטי היסטוריית השיחות באופן מאובטח ואין צורך בקיום התהליך מחדש בכל פעם.