גאווה ישראלית: תערוכת CES השנתית, שתיפתח מחר בלאס וגאס, תכיל גם לראשונה ביתן כחול לבן משלנו. מכון היצוא ומינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה חברו יחד כדי לנטוע דגל במתחם Eureka Park – מתחם החדשנות והסטארטאפים. בביתן הישראלי יציגו 13 חברות, שיקיימו כ-250 מפגשים עסקיים מתואמים מראש עם נציגי חברות בין לאומיות מובילות.

אבל מה שיותר חשוב ומעניין הן ההמצאות הישראליות החדשות שיוצגו בביתן. בתחום האפליקציות לסמארטפונים, למשל, ניתן יהיה לראות כמה חידושים מרעננים כגון: אפליקציה שעוקבת אחרי תנועות פנים ותנועות עיניים באמצעות המצלמה בנייד ויודעת לזהות בעיות נוירולוגיות כמו שבץ מוחי, פרקינסון, אלצהיימר, זעזועי מוח גלקומה ועוד, מבית חברת Umoove; חיישן המנקה רעשי רקע ומסנן רעשים חולפים, משתנים וקבועים כגון דובר נוסף, צופר של רכב ורכב נוסע, שפותח על ידי Vocalzoom; תרגום קולי של שיחות טלפון בזמן אמת, שפותח על ידי חברת Lexifone; טכנולוגית ה- WonderWEAR – טכנולוגיות זיהוי קולי מבוססת הקשר וממוקדת באינטראקציה עם אפליקציות, המוצעת ליצרני חומרה (OEM) המעוניינים לשלב ממשק קולי ממוקד אפליקציות למוצרים לבישים כגון שעונים חכמים, אזניות חכמות, ועוד, שפותחה על ידי WonderVoice.

בתחומי המכשירים החדשניים יוצגו המדפסת הרובוטית הקטנה ביותר בעולם שנוסעת על הדף ומדפיסה תוך כדי תנועה, אשר פותחה על ידי Zuta Labs; מצבר לטעינה מהירה של טלפון חכם וצבעים טבעיים לעולם המסכים, שיוצגו לראשונה על ידי חברת Store.dot; מזגן שלומד את הרגלי המשתמש וחוסך עשרות אחוזים בחשבון החשמל, אשר "מתלבש" על כל מזגן קיים והופך למזגן אותו חכם בו ניתן לשלוט מהסמארטפון מכל מקום בעולם, של חברת Sensibo; מצלמת וידאו שיוצרת וידאו תלת מימדי ב-360 מעלות אותו אפשר לראות דרך כל מחבר HDMI או בטלוויזיות תלת מימדיות, שפותח על ידי חברת Humaneyes; טבעת שהופכת כל מסך ורהיט למסך טאצ' אינטראקטיבי מבית חברת MUV.

בנוסף יוצגו בתערוכה פתרונות חכמים בתחום התקשורת הביתית והאלחוטית, כמו למשל פתרון לבעיית רעשי סביבה ושליטה על הסאונד הרצוי – ייצור של אזור שקט שבו רעש מופחת. הפתרון מציע טכנולוגית ביטול רעש ללא אוזניות כמו גם בקרת סאונד אישית המייצר סביבת נוחות בה ניתן ליהנות מחיבור מהיר לאינטרנט ועד חיבור לסאונד הטלוויזיה ומצפיה מבלי להפריע לסביבה. הטכנולוגיה פותחה על ידי חברת Silentium.Comfort Shellv™. או: פתרון שמאפשר את הפיכת הבית ל"חכם" ללא שום שינוי תשתיתי בבית, המבוסס על טכנולוגיה אלחוטית (WIFI ו- RF), של חברת SWITCHBEE

כמו כן יהיה אפשר למצוא בביתן הישראלי טכנולוגיה מתקדמת במודל SAAS המאפשרת לחברות לתקשר עם לקוחותיהם באופן אישי ורלוונטי באמצעות וידאו פרסונלי המתקשר מסרים המותאמים אישית לפרופיל הלקוח, להיסטוריה שלו, להעדפות ולשימוש שלו, שפותח על ידי חברת Idomoo; וכן פלטפורמה להמלצות תוכן לילדים הכוללת אלגוריתם אשר ישולב באלפי אפליקציות ויתאים תכנים חדשים למשתמשים על בסיס גיל, מיקום ופרמטרים התנהגותיים וקונטקסטואלים נוספים, של חברת KIDOZ.

-פרסומת-
מאמין שכל מי שרוצה לדעת עליו משהו כבר גיגל אותו מזמן, זו בכל זאת המאה ה-21. הוא לא הרופא ולא קשור לשלמה.