במסיבת העיתונאים שערך היום (ג') שר האוצר משה כחלון הוא הכריז על תוכנית חדשה בשם "נטו משפחה" שחלק מעיקריה הוא ביטול מס הרכישה בעת רכישת מכשירים סלולריים.

במסגרת התוכנית, יבוטל מס הקנייה והמכס על מכשירי סלולר שיובאו בצורה פרטית ומסחרית. כלומר, קיצוץ אפקטיבי של כ-15% ממחיר הטלפונים המיובאים. יחד עם זאת, המע"מ הקבוע בחוק העומד על 17 אחוז לא יבוטל. נזכיר כי כיום בעת רכישת מכשיר סלולרי, ישנה תוספת למחיר המוצר של מס קנייה ומכס בגובה של כ-33%. במסגרת התכנית, על עלות המכשיר נידרש להוסיף רק את המע"מ הקבוע בחוק.

עדכון: כחלון חתם על הצו לביטול מס הקנייה על טלפונים סלולריים

כך למשל, אילו רכשנו מכשיר iPhone 7 בחו"ל במחיר כולל של כ-649 דולרים, כלומר, 2381 ש"ח לפי שער הדולר היציג, נשלם עליו רק כ-2,785 ש"ח במקום 3,166 ש"ח לאחר הביטול. מכשיר LG G6 הנמכר בארץ ב-3,350 ש"ח, לאחר ההוזלה נשלם כ-2,800 שקל, חיסכון של כ-550 ש"ח.

לא ברור לפי שעה מתי התוכנית תכנס לפועל והאם זו תהיה תקפה הן על הייבוא הפרטי והן על יבוא מסחרי, כלומר היבואנים של מכשירי הסלולר. באם אכן התקנה החדשה תאושר, מדובר בבשורות משמעותיות של ממש בשוק הסלולר הישראלי אשר צפוי להוזיל במאות שקלים את מחירי הטלפונים החדשים.

‎Posted by ‎משרד האוצר‎ on‎ יום שלישי 18 אפריל 2017

תמונה: dikla bassist shafrir cc wikimedia

 • Anonimi

  אלא בשורות הכי טובות ששמעתי בחיים שלי

  • ehad

   באמת? אולי תמצא חיים אז.
   500 שקל חסכון על קניה של פעם בשנתיים זה בדיחה.

   • Anonimi

    למה פעם בשנתיים.?
    אישית אני מחליף כל שנה.
    אם ארצה להזמין לאחים שלי או לחברים לא רק אני חוסך גם הם

    ואני לא מבין למה אתה כועס
    זה אמור להיות משמח

    • Coverptech

     מסמאים את עיניו של הציבור. "הנה הנחה לטלפונים סלולריים! אין שום בשורה בדברים חשובים באמת, כמו דיור, הקלת נטל המס, יצירת מקומות עבודה, הכשרה מקצועית והסבה לתפקידים נדרשים או חינוך כלכלי בסיסי – אבל היי, קחו סמארטפון בזול יותר – על גבי הסלולר (ברפורמה שבכלל לא היה לי בה יד ורגל) קיבלתי 7 מנדטים בעבר, למה לא שוב? "

     לכן אני, אישית לא אוהב את הבשורה הזו, למרות שהיא מוזילה לנו את הטלפון החכם. היה אפשר להוזיל דברים שהם הרבה יותר יומיומיים מהסלולר, כמו נגיד בגדים, תחבורה ציבורית ומזון.

     • Anonimi

      מסכים איתך
      בעיניין
      גם אני הייתי מעדיף שהיו מורידים את מחירי הדיור ועוד….
      אבל זה עניין רציני כבר להוריד מחירי דירות כי זה לא הורדה של 300 -800 שח
      מדובר ב10,000 -40,000+ לא נראה לי שאפילו לו יש את הכוח זה
      ואני שמח לפחות שמישהו עשה דבר צעד כזה להוריד מסה
      ואולי נראה בהמשך עוד כמה הקלות
      בעניינים אחרים

      • Coverptech

       העניין הוא שזה סתם תרגיל יח"צ…. אין מה להיות מרוצה מזה, כי לא ברור למה זה היה דחוף כ"כ, מעבר לעובדה שישראל ישראלי מבסוט, כי הורידו לו את האייפון ב 800₪

 • חיים טרגנו

  היום רוב הטלפונים חומקים מידיו של המכס בגלל זיוף המחיר שרשום על החבילה, אם המדינה מורידה את המכס ומס הקנייה משמע שיתחילו לציין את המחיר האמיתי תהמדינה למעשה תרוויח את המע"מ שקודם לא קיבלה בכלל