שוק הטלוויזיה בישראל הולך להשתנות ואת הניצן הראשון נראה ביום שני הקרוב עם השקת הטלוויזיה הרב ערוצית של חברת סלקום. בהזמנות ששלחה החברה לעיתונאים אמש, היא לא השאירה מקום לספק ותקפה את Hot (הוט) ו-yes (יס) על מחירי החבילות והשירותים השונים, בעוד הלקוחות, לדברי סלקום, צופים בערוצים בודדים בלבד: "לקוחות הכלים והלווין צופים ב-6 ערוצים בבמוצע ומדווחים על תשלום ממוצע של 256 שקל. מה זה אומר? שהם משלמים 44 שקלים על כל ערוץ שהם רואים!", נכתב במצגת.

לדברי סלקום, כ-87 אחוזים מלקוחות הכבלים והלווין צופים בערוצים החינמים (1,2 ו-10) ומתוך מגוון הערוצים שלרשותם הם צופים מתוכם רק בכ-17 אחוזים בלבד וכי רק 2 אחוזים צופים בערוצים הזרים. עוד נכתב: "75% מלקוחות הכבלים והלווין לא מזמינים סרטים וסדרות בתשלום ב-VOD ומחכים שישודרו חינם. רק 3% מהלקוחות באזור חיפה מזמינים סרטים או סדרות בתשלום אפילו בתל אביב וגוש דן, רק 26% מזמינים סרטים או סדרות בתשלום.

עיקר הנושא במצגת של סלקום היא הצפייה האישית, שם לדבריה הוא עתיד השירות: "82% מהצופים בטלוויזיה נוהגים לצפות בתכנים בצפיה נדחית, בעיקר בתוכניות מוקלטות או ב-VOD. למרות זאת, רובם מסרבים לשלם על הצפיה הנדחית: 75% מלקוחות הכבלים והלווין לא מזמינים תוכן בתשלום מה-VOD. הם לא עושים זאת כי הם חושבים שהמחיר גבוה (67%) וכי הם יודעים שרוב התכנים ישודרו בשלב כלשהו בערוצים עצמם בחינם (42%)."

המחירים שאתם משלמים לכבלים וללווין מתוך המצגת של סלקום.
המחירים שאתם משלמים לכבלים וללווין מתוך המצגת של סלקום.

בשלב זה, סלקום לא חשפה את מחיר השירות או מה היא תציע בפועל, אבל בהחלט לא חסכה מילים על מחירי הטלוויזיה כיום: "לקוחות הכבלים והלווין מדווחים על תשלום חודשי ממוצע של 265 שקל" ושאלו "למה לשלם כל כך הרבה ולראות כל כך מעט?". לדבריה, המחיר מבלבל וכי 55% מלקוחות הכבלים והלווין בני 20 עד 34 לא יודעים כמה הם משלמים על חבילת התוכן שלהם".

לצד סלקום תצטרף גם חברת פרטנר וגולן טלקום, וכן המדינה מתכננת הרחבה של שירותי עידן פלוס ופתיחת ערוצים נוספים בחינם לקהל הרחב. אנחנו ניהיה באירוע ונדווח על המתרחש.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • user30000z

  סלקום יש לי רק דבר אחד להגיד לכם:
  תשבו בצד ותהיו בשקט ! מספיק נזק עשיתם.

 • גדי

  מעדיף תשלום לפי צפיה , נגיד 5 שקלים לסרט ו3 שקלים לפרק בסדרה. ממש לא מתאים לי תשלום קבוע. מעדיף לא צפית לא שילמת.

 • אנונימי

  חחח סלקום . . . הייתי לקוח שלהם !כמעט עשור! ולפני חודש התנתקתי מהם בגלל המחירים המופקעים שמסרבים לרדת . . . והם אמרו אוקיי אפילו בלי להתמקח ולהציע משהו זול יותר.

 • Yossi Cohen

  צריך פה נטפליקס או משהו בסגנון

  • ofiki100

   זה בדיוק מה שמתוכנן שיהיו שירותי הטלוויזיה של סלקום, אורנג', רמי לוי וכל השאר.
   שידורי עידן+, מעט מאוד ערוצים שמשודרים תמיד והרבה VOD במחיר של פחות ממאה שקל לחודש.

 • גדי

  אפשר לחשוב שתהיה לסלקום חבילת ספורט.
  אם כן, אני מתנתק…

 • פיפוש

  חברה, גולן הם לא פחות ממשיח בתחום הזה.
  כמה נוח פתאום מצידם של סלקום לשחק אותם שה תמים.

 • Avihai Cohen

  רק שישדרו את עידן+ באינטרנט
  ואז Hot וYes יתחננו שנחזור אליהם

  וסלקום שלא תחשבו שנסלח לכם כל כך מהר על המחירים,השרות וה "אמינות" שהייתה לכם לפני עידן גולן טלקום

 • א

  אני לא בטוח שסלקום יכולה להעביר ביקורת על חברות אחרות בנושא המחירים המוגזמים….