יצרנית מוצרי היקרה הרוסית קוויאר (Caviar) השיקה את Nokia 3310 המחודש במהדורה מיוחדת. הגרסה החדשה יקרה פי 45 מהדגם המקורי, אבל לא במקרה: היא נוצרה עבור פגישתם של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין ונשיא ארצות-הברית דונלד טראמפ במסגרת ועידת G20 שנערך בגרמניה.

ה-Nokia 3310 הייחודי בעל עיטורי זהב ובגבו מתנוסס דיוקנם של זוג המנהיגים המצופה זהב. לדברי החברה, הדיוקן מסמל את "רצונם המשותף של רוסיה וארצות-הברית לקידום היחסים". גם למעטפת המתכתית המהודרת מטיטניום דאגה החברה לספק הסבר שעומד מאחורי הרעיון והוא לסמל את "ההגנה על הצדק", כך לדברי קוויאר.

מלבד העיצוב היוקרתי, ה-Nokia 3310 במהדורת טראמפ-פוטין אינו שונה כלל מהדגם המקורי שהוכרז בתחילת השנה. מדובר במכשיר פשוט למדי הנושא מסך צבעוני בגודל 2.4 אינץ' ברזולוציית 240×320 פיקסלים ומצלמה אחורית באבחנת 2 מגה-פיקסל.

הדגם המקור נמכר בעבור 55 דולר (כ-194 ש"ח), בעוד שמחירו של הדגם המוזהב הינו 149,000 רובל שהם שווי ערך לכ-2,500 דולר (כ-8,800 ש"ח).

Nokia 3310 מצטרף לדגמי יוקרה האחרים של קוואיר כמו ה-iPhone 7 (אייפון 7) ו-iPhone 7 Plus (אייפון 7 פלוס), וככלל זוהי אינה הפעם הראשונה בה היא מציגה מחוות מוזהבות לדגמים שונים. פרט לטראמפ ופוטין- לפני כשנה היא הציגה iPhone 7 (אייפון 7) כמחווה לנשיא הנבחר וכן גם דגם נוסף המוקיר את פוטין.

שתף:
-פרסומת-
סטודנט לתואר ראשון, ומזה מספר שנים גם כתב בנושאי טכנולוגיה ובעיקר בתחום הסלולר. באופן כללי מעדיף את ממשק האנדרואיד, ועם זאת מוקיר כבוד רב גם לאפל עוד מימיה תחת ניהולו של סטיב ג'ובס.