אובונטו לאנדרואיד (Ubuntu for Android) הוכרזה כבר כמעט מעל שנה, אבל החברה כמעט הציגה דברים מעניינים עד אשר חשפה את ה-Ubuntu Edge בשבוע שעבר, מכשיר האובונטו הראשון (בתמונה).

מלבד המכשיר, המערכת אובונטו לאנדרואיד עדיין ממשיכה להתפתח. המערכת המציגה קונספט לא מאוד ייחודי המאפשר לה להציג סביבת עבודה מלאה של מחשב בחיבור המכשיר לעמדת עגינה או מסך חיצוני. כדי להדגים זאת, המהנדס של קנוניקל ויקטור פאלאו לקח את מכשיר הנקסוס 4 של גוגל, חיבר אותו למסך חיצוני ב-HDMI והתקין את מערכת האובונטו לאנדרואיד עליו. בוידאו בהמשך ניתן לראות את מערכת האובונטו פועלת עליו במלואה, עם שולחן עבודה, יישומי אובונטו המוכרים ועוד, אולם כרגע נראה כי כרגע המערכת מעט איטית בהפעלתה על חומרת הנקסוס.

זה כמובן יכול להיות תוצאה של חוסר התאמה של המערכת למכשיר הנקסוס 4, או שהמכשיר אינו חזק מספיק אבל זה בהחלט הדגמה מעניינת למערכת החדשה. ה-Ubuntu Edge לעומת זאת, מתוכנן להגיע עם “המעבד החזק ביותר שיש” לצד 4GB של זיכרון RAM לכשיושק בעוד שנה, זאת לעומת מעבד ה-Snapdragon S4 של שנה שעברה בנקסוס 4.

בינתיים מקווים קנוניקל לגייס סכום עצום של 32 מיליון דולר מהציבור כדי לממש את הפרויקט, ומוכרים את ה-Ubuntu Edge ב-$800, האם זה יצליח להם? אנחנו מסוקרנים לדעת.