בשנים האחרונות התמקדו חברות הצילום ביצור מצלמות עם מיטב הטכנולוגיה, האחרונה שבהם, galaxy camera של סמסונג עם מערכת הפעלה אנדרואיד. השנה, חברת קאנון משיקה בתערוכה, לצד המצלמות ה"רגילות", את power shot N מצלמה בעלת עיצוב  מעט שונה מהרגיל- אולי כזאת שתשנה לנו את התפיסה כיצד באמת צריך להחזיק מצלמה.

ה PowerShot N של קאנון היא מצלמה ריבועית בעובי של 29 מ"מ ומסך מגע 2.8 אשר ניתן להטות אותו עד ל 90 המאפשר לצלם בנוחות כאשר מחזיקים את המצלמה מעל הראש או מזווית מאוד נמוכה. בנוסך לכך, אפשר למצוא עדשת זום X8 (מקביל ל 28-244), חיישן CMOS 12MP עם רגישות עד 6400 ISO, מעבד DIGIC 5, קישורית WIFI לשיתוף מהיר דרך הטלפון לפייסבוק או יו-טיוב,  צילום וידאו Full HD 24fps  וצילום וידאו סופר איטי ב 240 פריימים לשנייה ברזולוציה 320X240 פיקסלים (120fps ב 640X480), תמיכה בכרטיס זכרון microSD וסוללה נטענת.

canon_PowerShot_N_backבקדמת המצלמה, בצמוד לעדשה ניתן למצוא 2 טבעות; האחת עבור הזום והשנייה עבור הצילום. נראה כי הרעיון העיקרי של עיצוב המצלמה הוא כך שלצדדים שלה אין כל כך משמעות. זאת אומרת, אפשר לצלם במצלמה ממש כמו שמצלמים עם הסמארטפון. (לי זה מזכיר קצת את העדשות האנלוגיות עליהן היה כפתור הצילום) בנוסף לכך נמצאת נורת LED בעלת מספר תפקידם: פלאש, עזרה לפוקוס (AF-assist ) ותאורה קבועה בזמן צילום וידאו.

כמעט כמו בכל מצלמה חדשה, גם כאן ניתן להוסיף פילטרים לתמונות ( instagram style) וכן לצלם תמונה בעזרת 58 מצבי צילום שונים לכל מצב שתתקלו. באחד ממצבי הצילום המצלמה משכפלת את התמונה שצילמתם חותכת אותה, מתקנת צבע/בהירות כפי ראות עיניה. בנוסף, טוענת קאנון, כי מצב חיסכון בסוללה יחסוך למשתמש 30% בצריכה. המצלמה תשווק החל מחודש אפריל השנה בצבע שחור או לבן במחיר של 300$.

-פרסומת-
מנווט בין העכבר למוצץ, מאסטר בפוטושופ ומבשל מטעמים להנאתו. צלם מיום היוולדו ("אל תקראו למצלמה בטלפון DSLR") וחושב שלא צריך להוציא יותר מ-1,500 שקל על סלולרי חדש‎.