כמה כסף אתם מוציאים על משחקי “חינם”? על פי מחקר של ESA האחראי על 40 אחוז משוק המשחקים, האמריקאים הוציאו כ-20.7 מיליארד דולר על משחקים, חומרה ואביזרים בשנה שעברה, וכמה הם מוציאים על משחקים בסמארטפון?

candy-crush-saga-top-grossing-game

על פי נתונים שנאספו על ידי אתר thinkgaming, המשחק החינמי Candy Crush Saga (קנדי קראש) מכניס כ-$632,867 דולר, וזה קורה בכל יום (!) ורק לגרסת ה-iOS. למשחק הפופולרי ישנו קהל מעריצים אדוק, עם מעל 6 מיליון משתמשים אקטיביים ביום ו-225,000 התקנות חדשות כשכל משתמש מכניס לחברה קצת פחות מ-$3. הנתון כולל את הכנסות החברה מרכישות בתוך המשחק וכן מפרסומות.

אחריו ברשימה הוא המשחק Clash of Clans אשר מכניס לקופת המפתחת כחצי מיליון דולר ליום עם 4 מיליון משתמשים אקטיביים ו-$3.98 הכנסה ממוצעת מכל משתמש. המקום האחרון בעשירייה הפותחת על פי הרשימה המעודכנת להיום הוא המשחק Minecraft – Pocket Edition אשר מכניס “רק” $150,306, אולם הוא בניגוד לשאר חבריו ברשימה הפותחת גם עולה בתשלום של $6.99, ובכל זאת הוא מצליח להכניס כמעט $4 מכל משתמש. אז כמה אתם מוציאים על משחקי “חינם”?

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • dodge

  אני מעולם לא הוצאתי גרוש על הקמצנים האלה, דורשים 7 דולר בשביל איזה משחק סלולר מסכן

 • שי

  30% לאפל

 • עד מתי

  מתי Clash of Clans יגיע לאנדרואיד מתי !!!!!??? כנראה המפתחים שלו לא סובלים את אנדרואיד

  • משתמש אנונימי

   יש אלטרנטיבה מעולה באנדרואיד ויותר טובה אפילו מהמקורי זה בטופ עכשיו תוריד
   Induice army אם אני לא טועה

 • אופיר

  לצורך ההבנה, כמה מהסכום הזה הולך למפתח עצמו?
  כי לפי החישוב שלי של המשחק במקום הראשון זה בערך 18 מליון דולר לחודש, אבל מה החלוקה?