אפליקציות השבוע

עד כמה אנו תלויים באנשי הקשר במכשיר שלנו? לא שאנחנו מאחלים לכם חלילה, אך מי שחווה אובדן או גניבה של המכשיר החכם בוודאי חש בחוסר הנוחות הכרוכה בכך שכל רשימת אנשי הקשר רחוקה מאיתנו. אז מלבד ההמלצה לגבות את אנשי הקשר, בגלל שאנחנו משתמשים בה המון במהלך היום אז כדאי גם לארגן אותה היטב ויש עבור כך אפליקציות לא רעות בכלל.

הכירו את האפליקציה שתסייע לנו לשמור מספרים לטווח קצר, את זו שתשפר את ממשק אנשי הקשר באייפון, אחרת שתזהה על מספר, גם אם אינו שמור במכשיר שלנו וגם כזאת שתגיד לנו בדיוק מתי להתקשר לחבר.

מנשה מוסך, רינה ביטוח

מכירים את זה שאתם שומרים מספר טלפון רק לכמה ימים? מספר של זה שנתן לכם הצעת מחיר על תיקון הדוד או את המספר של זו שחייבת לחזור אליכם מהביטוח? זהו בדיוק המתכון ליצירת בלגאן בספר הטלפונים ושמירה מיותרת של מספרים רבים.

אפליקציית TempName תשים סוף לתופעה: היא משמשת למעשה כספר טלפונים השומר מספרים יחד עם "תאריך תפוגה", ובכל פעם שתשמרו בה מספר טלפון היא תשאל אתכם מתי תרצו למחוק את המספר: יום, שבוע חודש או קביעת תאריך אחר. כשיגיע תאריך המחיקה האפליקציה תזכיר זאת ותשאל אם אתם בטוחים. אם כן, יעברו האנשים לסל המיחזור, בכל זאת, מי יודע אם תצטרכו לעשות בהם שימוש גם בעתיד.

באמצעות האפליקציה ניתן להוסיף תאריכי תפוגה גם למספרים שכבר שמורים בספר הטלפונים המובנה שבמכשיר, כמו גם למספרים שחויגו או התקבלו בשיחות האחרונות.

להורדה: אנדרואיד

מחליקים לחיוג

על טעם ועל ריח אפשר להתווכח, אך רבים מסכימים על היותו של ממשק האייפון ממשק פשוט לתפעול. כזה הוא גם ספר הטלפונים של המכשיר שמצד אחד מנסה להביא אינפורמציה רבה על כל איש קשר ומן הצד השני להישאר מינימליסטי מבחינה עיצובית.

אם בכל זאת בחרתם להוסיף יכולות ארגון לספר הטלפונים של אפל, תוכלו לעשות זאת באמצעות Connect. האפליקציה מאפשרת לסדר את אנשי הקשר לפי קבוצות, אליהן תוכלו בהמשך לשלוח דואר אלקטרוני ומסרונים בלחיצה אחת. לכל קבוצה ניתן לקבוע צבע רקע משלה וגם תמונות אנשי הקשר תופענה (אם הוספתם כאלה או משכתם משירות אחר).

כמו כן, מביאה האפליקציה יכולות החלקה המוכרות כל כך מאנדרואיד: החלקה מהירה ימינה לשיחה, החלקה ארוכה לביצוע פעולות נוספות והחלקה שמאלה למחיקה.

להורדה: iOS

connect

בזכות חכמת ההמונים מזהים כל מספר

בשנים האחרנות נכנסו לחיינו מספר אפליקציות שמשתמשות בכל אנשי הקשר שלנו כדי לבנות מאגר אנשי קשר עצום המורכב מאלה של כל המשתמשים. הרעיון הוא פשוט: עם התקנת האפליקציה, ולאחר שאישרנו לה לעשות זאת (בדרך כלל מבלי שקראנו את רשימת ההרשאות), מעלה האפליקציה למאגריה את אנשי הקשר שלנו. לכל מספר – שם. בכל פעם שעל הצג מתקבלת שיחה ממספר מסויים – בודקת האפליקציה במאגריה העולמיים איזה שם ניתן למספר בספר הטלפונים של משתמשים רבים, וכך מציגה לנו את שמו של מי שבטח לא היינו מזהים רק את מספרו.

לאפליקציית TrueCaller לדוגמה יש מאגר של כשני ביליון משתמשים בכל העולם. היא מאפשרת לחפש אחרי אנשי קשר אם תקישו את שמם או חלק ממספרם, לחסום שיחות ממספרים מסויימים שנחשדו כמפיצי ספאם, וכמובן, להציג עבורכם את שמו של מי שמתקשר אליכם גם מבלי ששמרתם אותו קודם לכן.

מי שמרגיש מוטרד מהעובדה שהוא מופיע במאגר, יוכל לעשות את התהליך הבא כדי להסיר עצמו: ראשית, אם התקנתם את האפליקציה באחד מהמכשירים בהם יש סים עם המספר שלכם, תצטרכו לעשות DeActivate לאפליקציה על פי המופיע כאן. לאחר מכן יש להגיש בקשה להסרה מהרשימה כאן.

להורדה: iOS | אנדרואיד | ווינדוס פון 

מפסיקים להציק עם שיחות ממתינות

לא פעם קורה שמנסים לחייג למישהו אך הצד השני נמצא בשיחת טלפון אחרת. ברוב המקרים אתם תציקו בשיחה ממתינה והצד השני יקבל חיווי קולי וויזואלי על כך.

אפליקציית MyState תמנע מכם לחייג שוב ושוב ובכל פעם להפריע לשיחת הטלפון שבצד השני. היא פשוט תודיע לכם שהשיחה בצד השני הסתיימה ושניתן להתקשר. כך גם תודיע האפליקציה אם לצד השני סוללה נמוכה או שמכשירו נמצא על רטט ואולי מהסיבות הללו הוא יחליט שלא לענות לכם.

במילים אחרות – האפליקציה שתסייע לנו להתכונן לשיחות חשובות. בכדי שהיא תעבוד היטב, חייבת האפליקציה להיות מותקנת במכשירי שני הצדדים, אם כי ישנה אפשרות לקבל באמצעות מסרונים את הסטטוס של  מכשיר בו מותקנת האפליקציה.

להורדה: iOS | אנדרואיד

הכתבה נכתבה בשיתוף פעולה עם נקסטר מבית מאקו

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.