אחרי 5 שנים של הפסקה, החליטה אקטיביז׳ן (Activision) לחזור ולקיים השנה את אירוע המעריצים הגדול ביותר של סדרת Call of Duty, והוא ייקרא Call of Duty XP 2016.

באירוע יוכלו המשתתפים להתנסות לראשונה במצב הזומבים ובמצב ריבוי-המשתתפים של המשחק החדש בסדרה, Call of Duty: Infinite Warfare, במצב ריבוי-המשתתפים של הגרסה המחודשת של Call of Duty 4: Modern Warfare, וכן בחבילת ההרחבה הרביעית של Call of Duty: Black Ops 3. המשתתפים יוכלו להשתתף באירועים נוספים כגון משחק פיינטבול במפה שמבוססת על Nuketown וכן חוויות PlayStation VR ייחודיות.

באירוע גם תערך תחרות ה-Call of Duty World League Championship, אליפות העולם ב-Call of Duty, בה 32 קבוצות מרחבי העולם מתחרות על תואר אלופת העולם ועל פרס של שני מיליון דולר, הפרס הגבוה ביותר בהיסטוריה של החברה.

השנה האחרונה בה התקיים Call of Duty XP הייתה, כאמור, 2011 וזה קרה לפני ההשקה של Call of Duty: Modern Warfare 3, אז הופיע קניה ווטס על הבמה באירוע. גם השנה מובטחות הפתעות מוזיקליות, לצד הכרזות מעניינות ועוד.

האירוע יתקיים בין ה-2 ל-4 בספטמבר בקליפורניה, ומחירי הכרטיסים נעים בין 49 דולרים ל-199 דולרים. Call of Duty: Infinite Warfare יהיה זמין ב-4 לנובמבר ל-PlayStation 4, Xbox One ולמחשב האישי.