באג שהתגלה במערכת של Steam, המיועדת למשתמשי מערכת ההפעלה לינוקס (Linux), יכול בטעות לגרום למחיקת כל הקבצים במחשב, כולל כל הקבצים הנמצאים בהתקני אחסון חיצוניים שמחוברים למחשב באותו רגע.

הבאג הוא פקודה שהיא חלק מוטמע במערכת שמאפשרת למי שרוצה בכך להסיר מהמחשב את התוכנה וכל מה שקשור אליה באופן נקי ומסודר, אם למשל לא מתכננים יותר להוריד משחקים מ-Steam, אתר חנות המשחקים בענן של Valve. הפקודה אמורה למחוק את כל עץ הקבצים של Steam בכונן הקשיח, תיקייה בשם SteamRoot, כולל כל תיקיות המשנה. הבעיה היא שאם לינוקס לא מאתרת את התיקייה הזו בכונן, היא מפרשת את הפקודה באופן שמורה לה למחוק את התיקייה הראשית כולה, או בעצם את כל הקבצים שנמצאים במחשב ואינם קשורים למערכת ההפעלה שמוגנת בדרך כלל על ידי כך שהקבצים שלה אינם מאפשרים לבצע עליהם כתיבה.

זה אומר שאם לא שמים לב יכול להיות שבאתחול הבא שלך המחשב כל מה שיישאר בו, ובכוננים החיצוניים שהיו מחוברים אליו באותו זמן, זה רק מערכת הפעלה נקייה בלי קבצים, בלי תמונות, בלי מוזיקה וכדומה.

תקלה פחות חמורה, אם כי לא פחות מעצבנת, שיכול הבאג לגרום היא העברת התיקייה הראשית של Steam לכתובת אחרת.

הפתרון הראשון הוא כמובן לא לחבר למחשב בינתיים כוננים חיצוניים, התקני USB ניידי או כוננים קשיחים, וזאת כדי לשמור בינתיים על החומר שכבר נמצא בהם. לאחר מכן כדאי להימנע מפעולות שקשורות ל-Steam, גם אם זה אומר שלא ניתן לשחק בינתיים במשחקי שהורדו מהשירות.

Valve עדיין לא מסרה תגובה נכון לכתיבת שורות אלו.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.