שוק הסלולר מעולם לא היה צפוף כל כך אבל לא אנחנו אלה שנתנגד ליצרניות נוספות. אחת חדשה שכזו היא Kazam (קאזם), שם הנשמע כמו אפליקציה כלשהי (שאזם?) או יצרן סיני לא מוכר אבל אלו דווקא חבר’ה רציניים מאוד יוצאי חברת HTC שהקימו יצרנית מכשירים בבריטניה.

החברה נוסדה על ידי מיכאל קומבס (Michael Coombes) וג’יימס אטקינס (James Atkins), עובדי HTC UK לפני כ-6 חודשים, ובזריזות מפתיעה הצליחו השניים להוציא לפועל 6 מכשירים חדשים. נכון להיום החברה מתמקדת במכשירים לשוק הבינוני והשוק הנמוך והציגה ליין תחת השם Thunder ו-Trooper הכולל 5 מכשירים.

Thunder Q4.5 הוא מכשיר עם מסך מגע בגודל 4.5 אינץ’ ברזולוציה של 854×480 מסוג IPS. הוא רץ על מעבד מרובע ליבה 1.3GHz עם זיכרון 1 ג’יגה ביט RAM, אחסון פנימי 4 ג’יגה בייט הניתן להרחבה וסוללת 1,800mAh. בגבו מצלמה 8 מגה פיקסל ובקדמתו מצלמה 2 מגה פיקסל. המכשיר השני באותו הליין הוא Thunder Q5.0, שניתן לנחש כי גודלו של המסך הוא 5 אינץ’, אולם לא נמסרו פרטים נוספים.

בסדרת ה-Trooper נמצא את X3.5, X4.0, X4.5, X5.0 ו-X5.5, שלכל אחד מהם גודל המסך משתנה החל מ-3.5 אינץ’ 320×480 ועד ל-5.5 אינץ’ 480×854. המכשירים מיועדים לתחום הנמוך רובם ובעלי מפרט משתנה הכולל בין ליבה בודדת עד ליבה כפולה, זיכרון של 512 מגה בייט RAM ומצלמה 3.2 או 5 מגה פיקסל.

kazam trooper range1

Kazam תציע את כל המכשירים עם תמיכה בדור השלישי עם SIM כפול, וכוללים WiFi ו-Bluetooth על גבי מערכת האנדרואיד 4.2. בנוסף, החברה מבטיחה אחריות למשך 12 חודשים גם על שבר למסך וכן היא מספקת תמיכה מרחוק בשירות ה-Kazam Rescue בו היא תשתלט על מכשיר המשתמש לפתרון תקלות.

נראה כי מדובר במכשירים המזכירים את אלו של היצרניות הסיניות, ולעת עתה לא ראינו משהו יוצא דופן מהחברה החדשה. עד שמחירם לא יפורסם, עוד מוקדם לומר האם מדובר במכשירים זולים יחסית למכשירי היצרניות הגדולות. לפרטים נוספים על החברה והמכשירים, באתר הרשמי.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.