מה אתם חושבים הוא הדבר המשותף בין ה-Samsung Galaxy Trend Plus, המוצג בתמונה, לבין ה-Moto E, ההכרזה החדשה של מוטורולה מוביליטי (Motorola Mobility), כשהיא בשלהי ימיה חברת של גוגל (Google) על סף מעברה ללנובו (Lenovo), כנראה בהסכמה מלאה ומאושרת, תרתי משמע, של החברה הרוכשת?

תג המחיר. זול. אפילו זול מאוד. זה מה שמשותף. ה-Trand Plus יימכר בארץ בפחות מאלפיית שקלים. מחיר ההשקה של ה-Moto E הוא 129 דולרים, תוסיפו מע"מ ו-20% רווח ועדיין אפשר יהיה להביא אותו למכירה בארץ תמורת כ-650 ש"ח. ל-LG תמיד היה את סדרת ה-L לכוון אל השוק הזה, אבל תהיו מופתעים אם פתאום יצוץ לו איזה G סופר מיני קומפקטי במיוחד, מבחינת מחיר לפחות.

למה אתם שואלים? ברור. המלחמה בסינים. פשוט מאוד. המותגים הסינים הקטנים, מי שלא יודע, תופסים לא מעט משוק מכירות הטלפונים החכמים. היום ממש אין בעיה לרכוש טלפון מחברה בעל שם מוזר כזה או אחר דרך אתר אינטרנט כזה או אחר, בשלל רמות ושלל ביצועים, וזה עוד לפני שלוקחים בחשבון שהרבה מאוד יבואנים ברחבי העולם, לא רק בישראל, לא חוששים מדי פעם לתפוס איזו חברה כזו או אחרת ולנסות לקדם את המכירות שלה מעבר למרחבי אסיה. הנה, רק לאחרונה התחילו לייבא לארץ עוד חברה סינית בשם AMOI, וזה שער שלא ייסגר לעולם.

Motorola-Moto-E-goes-official-with-a-killer-priceסמסונג, מוטורולה/לנובו ויצרניות גדולות אחרות רואות את נתח השוק וחושקות בו, כמנהגן של תאגידים גדולים, והן גם רואות כיצד השוק הזה הולך וגדל ולא קטן. רוב האנשים בשוק הם לא טכנולוגיים כמונו, כמו הרוב המוחלט של קוראי האתר הזה ואתרים טכנולוגיים אחרים, אבל חלק לא קטן מהם כבר מבינים את רוב הפערים שמרכיבים את התצורה של כל מכשיר ומכשיר. המגמה שלהם היא לא ללכת ולרכוש טלפונים במאות דולרים או אלפי שקלים, אלא לחפש מכשירים כמה שיותר זולים, ובעיקר מכשירי אנדרואיד. אלה שכבר מכירים את הנושא, ורואים מה מציעים המכשירים המובילים במחיר ובביצועים מבחינת תצורה, יודעים לחפש את המכשירים המתאימים להם במסגרת התקציב המצומצם יותר שהם מוכנים להשקיע במה שהוא, בסופו של דבר, קודם כל טלפון.

זה לא שהחברות הגדולות לא ייצרו עד היום טלפונים לשוק הנמוך עד הבינוני-הנמוך. אבל זה קרה תחת סדרות שמיועדות לשוק הזה. עכשיו, כדי להגדיל את המכירות שלהן בשוק הזה, הן מפנות לשם את שמות המותג הגדולים שלהן, והן מקוות שזה יעזור להגדיל את המכירות שלהן בשווקים הנמוכים. מה, זה הרי Galaxy. מה, זה הרי Moto.

אני לא יודע עד כמה זה באמת יעזור להן. אולי בשוליים. מי שרוצה טלפון זול והוא לא הדיוט לחלוטין בתחום הזה הרי יבדוק בדיוק מה הוא מקבל במחיר, גם אם הוא לוקח בחשבון אחריות ושירות. ההדיוטות המוחלטים, אלו שגם כך לא מבינים? אולי. אין ספק שאנשי מכירות טובים בטח יצליחו לדחוף להם את הטלפונים הללו.

פורסם לראשונה בבלוג החתול התכני

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.