חשיפתן של פרשיות ריגול שונות יחד עם הצורך הבסיסי של רבים מאיתנו לשמור על פרטיות המידע המאוחסן בסמארטפונים, מעוררים סקרנות סביב סמארטפון חדש ששם בראש מעייניו את נושא הפרטיות. ה-Blackphone יפעל על מערכת הפעלה ייחודית ומבוססת אנדרואיד. בין היתר יאפשר  המכשיר ביצוע שיחות קוליות ושיחות וידאו, קבלת הודעות, אחסון קבצים וגלישה בטוחה יותר ואנונימית ברשת האינטרנט.

הסמארטפון החדש הוא מיזוג של יצרנית החומרה  Geeksphone מברצלונה יחד עם חברת Silent Circle המספקת פתרונות תוכנה שונים שנועדו להגן על פרטיות משתמשים. אמנם המפרט הטכני של המכשיר טרם נחשף, אך בין מעט הפרטים שידועים עליו ניתן ללמוד על "ביצועים טובים ביותר", תאימות לכל מפעיל GSM בעולם ומערכת ההפעלה PrivatOS המבוססת על אנדרואיד המוכרת.

"הקדשתי את כל הקריירה שלי לעבודה על פתרונות טלפונייה מאובטחת", אומר פיל צימרמן מצוות הפיתוח. "Blackphone יספק כל מה שאתה צריך בכדי להבטיח פרטיות ושליטה על התקשורת, זאת בשילב כל התכונות האחרות המצופות מסמארטפון איכותי", מוסיף פיל.

הפרטים המלאים יתפרסמו במהלך ועידת הסלולר MWC הצפויה להיפתח בסוף החודש הבא בברצלונה. במהלך הועידה ודאי נלמד עוד על המפרט הטכני, כמו גם על מחירו העתידי של המכשיר ועל האפשרות לבצע הזמנות מוקדמות.

שתף:
-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.
 • עידן

  כמה שטויות אתם מדברים. אין קשר בין קוד פתוח לקלות הפריצה. אתם יכולים לראות עובדות:
  לינוקס יותר מאובטח מוינדוס
  הדפדפן הכי מאובטח שכמעט ולא הצליחו לפרוץ עד היום הוא כרום שמבוסס על כרומיום בקוד פתוח. את אקספלורר הסגור פורצים בשניה.

  • יוסי כהן

   לא יודע מה איתך אבל הרבה עלוקות כבר מכוונות אל עבר דפדפן הכרום כמו תוספים שאתה מסיר אותם והם חוזרים כמו sense ו iwebar אלו הם malewares שמתעלקות על מערכת המשימות של ווינדוס וכרום.
   לינוקס יותר בטוח כי אנשים לא מכוונים עבורו…

   • אבי

    נדמה לך.
    ללינוקס מכוונים הרבה יותר, להאקר יש צורך בפריצה לשרתים הרבה מעבר לצורך בפריצה למחשבים ביתיים.
    שרתי לינוקס נפוצים הרבה יותר משרתי ווינדוס. זה לא שלא מנסים לפרוץ ללינוקס, זה פשוט מערכת מאובטחת הרבה יותר.

  • בולי

   אל תהיה תמים. הכל ניתן לפריצה, גם כרום. השאלה היא כמה זמן אתה משקיע

 • הblack היחידי יהיה בלק אאוט של המפתחים כשיפרץ ובקלות … מערכות סגורות ( ראה ios ) נפרצות בקלות יחסית… אז קל וחומר אנדרואיד… הדרך לפרטיות המשתמש היא התנהלות המשתמש….
  אולי כדאי שיפתחו שובך מאובטח של יוני ריגול זה יהיה זול ובטוח יותר… נשאר רק להתגבר על הלשלשת והרעש…

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  טלפון מאובטח עם מערכת הפעלה מבוססת אנדרואיד זה אוקסימורון
  מי שחושב שגודל מחלקת מערכת הפעלה חינם כתוצאה מפילנטרופיה , שיחשוב שוב

  • נתי

   פילונטרופיה? לא ולא.
   איכות נמוכה הגורמת לחלוקה בחינם? גם לא…
   אז מה כן? גוגל מחלקת בחינם את אנדרואיד כי מודל הרווח שלה בנוי על פרסומות, וריגול בקנה מידה מדהים אחרי לקוחותיה חסרי המזל.
   אני מעדיף לשלם למיקרוסופט על ווינדוס (פון), ושלא ישתו ממני את כל הנתונים שלי וימכרו אותם למפרסמים.
   לך תדע כמה אדוארדים סנודנים יש בגוגל שרק מחכים לפריצה הגדולה.

   • יוסי כהן

    ברור לך שאתה יכול להתקין אנדרואיד שאין בו אף שירות גוגל נכון?
    לידיעתך שירותי גוגל הם חבילה נפרדת מאנדרואיד הנקראת GAPPS.
    אז אם אתה כל כך לא רוצה להשתמש בשירותי גוגל אנדרואיד עדיין יכול לשרת אותך ודרך אגב במכשיר עם רוט אתה יכול לשלוט במה עובד ומה לא.

  • א.א.

   אנונימי-
   אנדרואיד היא תוכנת קוד פתוח, כלומר מהרגע בו היא שוחררה, אתה יכול לשנות בה כל פרמטר (גם כאלו שגוגל לא אוהבת) ולעשות בהם כרצונך, תחת הגבלות הרשיון. בבקשה, אל תפזר הצהרות אם אינך בטוח בהן.
   נתי-
   כן, הפלטפורמה מיועדת לכריית מידע, אך לפחות הם גלויים בנושא, הכל פתוח ועל השולחן, אתה רואה את ההרשאות לכל דבר ויש לך כלים (שגוגל לא אוהבת) המאפשרים בקלות רבה מאוד לחסום את כל שיתוף המידע. זו נאיביות הגובלת באמונה שסנטה אמיתי לחשוב שחב' אחרות לא שומרות עליך מידע (חפש בגוגל אפל והסטוריית מיקומים לצורך העניין) כי מידע הוא המטבע של העתיד.
   אתה מוזמן להשתמש במע' אחרות בהן אינך בטוח מה הולך, איני יודע אם אתה יכול לחסום ביעילות מידע שאינך מעוניין לשתף ולשלם עבור השימוש בה, פשוט אל תנפנף בזה כיתרון.
   יש סיבות רבות להעדיף מע' הפעלה ספציפית- שמירה על פרטיות אינה אחת מהן, כל עוד אתה מוכן להשקיע זמן מינימלי בכך.

 • עיליי

  אני לא חושב שהוא כזה מאובטח כי כמו שאמרתה אין דבר כזה טלפון מאובטח

 • אחד שמבין בטירוף כמו פרדי

  אין כזה דבר סמארטפון מאובטח .
  ותו לא.