בלקברי (Blackberry) השיקה היום בישראל באופן רשמי את PRIV, הטלפון הראשון של החברה שמבוסס על מערכת ההפעלה אנדרואיד (Android) לאחר שהחליטה לנטוש את מערכת ההפעלה שלה, Blackberry OS 10 (אבל ממשיכים לספק תמיכה ללקוחות הקיימים). בנוסף, מדובר בטלפון שמצויד במקלדת QWERTY פיזית, בסגנון שמוכר היטב ממכשיריה הוותיקים של החברה, אותה מחליקים החוצה מהחלק התחתון של המכשיר. המקלדת הפיזית, כמו גם המקלדת הוירטואלית בה ניתן להשתמש בכל עת שרוצים כמובן, תומכת בתיקון אוטומטי וחיזוי של המילים הבאות שמבוססים על מנוע שלומד את הרגלי ההקלדה של המשתמש.

מסך ה-OLED, שמוגן ב-Gorilla Glass 4, הוא בגודל של 5.4 אינץ' וברזולוציה נאה של 2560×1440 פיקסלים שפירושה צפיפות שעומדת על 540 פיקסלים לאינץ' מה שאמור, לפי החברה, להבטיח תצוגה איכותית במיוחד. המערכת על שבב כבר פחות חדישה: Snapdragon 808 בעלת שש הליבות בטכנולוגיה של 64 ביט, המלווה בשבב התצוגה Adreno 418 שפועל במהירות בסיסית של 600 מגה-הרץ שנחשבת ליחסית גבוהה בתחום הטלפוניה, אך לא ברמה שיכולה להתחרות עם הטלפונים המובילים כיום בשוק.

PRIVsmallה-PRIV מגיע עם 3 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה ו-32 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון פנימי. הוא תומך בהרחבת זיכרון באמצעות כרטיס microSD בגודל של עד 2 טרה-בייט. יש יציאת microUSB ברמה של 2.0 ויש תמיכה ב-WiFi בתקן של עד 802.11a/c, באמצעות אנטנת 2×2 MIMO, ויש גם שבב NFC. מה שאין הוא חיישן טביעות אצבע, וזה קצת לא מובן במכשיר שמיועד בעיקר לשוק העסקי ומתמודד מול הרבה מאוד מכשירים ברמת מחיר נמוכה יותר שכן מציעים את האפשרות הזו. יש תמיכה בתקשורת דור רביעי.

המצלמה האחורית מבוססת על חיישן 18 מגה-פיקסל ומציעה מיקוד אוטומטי, ייצוב תמונה אופטי, עשה שמורכבת משישה אלמנטים, חד כפול ואפשרות לצילום וידאו ב-4K בקצב של 30 פריימים/לשנייה או באיכות HD בקצב של 60 פריימים/לשנייה. המצלמה הקדמית היא מצלמת 2 מגה-פיקסלים עם מיקוד קבוע.

הסוללה של המכשיר היא בנפח של 3,140 מילי-אמפר/שעה ולפי החברה היא אמורה להספיק לעד 22.5 שעות של שימוש מעורב, או עד 10.6 שעות צפייה רציפה בוידיאו. עוביו של המכשיר 9.4 מ"מ ואורכו 147 מ"מ עם מקלדת סגורה, ו-184 מ"מ עם מקלדת פתוחה.

כמכשיר שמגיע מחברה שעיקר הגאווה שלה זה אבטחה, גם ה-PRIV אמור להיות טלפון מציע אבטחה ברמה גבוהה. לפי החברה, בעת תהליך הייצור של רכיבי החומרה של המכשיר היא מחדירה בהם מפתחות הצפנה ואימות בכדי לספק יסודות מאובטחים לפלטפורמה בכללותה. בנוסף המכשיר מגיע עם אפליקציה ייחודית בשם DTEK שמבצעת ניטור, ומספק דיווח מתאים במקרה הצורך – על אפליקציות עם גישה למיקרופון, מצלמה, מיקום ומידע אישי. המשתמשים באפליקציה מקבלים בזמן אמת דיווח על סיכון לפרטיות שלהם.

המכשיר מגיע גם אפליקציות נוספות רבות של בלבקרי, כולל אפליקציית השיחות המיידיות המאובטחת של החברה, BBM. כברירת מחדל אחד ממסכי הבית של המכשיר כבר מוגדר לשימושים עסקיים שפועלים באמצעות האפליקציות והשירותים שמציעה בלקברי. המכשיר גם מספק תמיכה מלאה בפתרונות המחשוב הארגוני של החברה.

הקאמבק היקר בהיסטוריה

ה-PRIV זמין החל מהיום בלעדית בחברת פרטנר לרכישה ומחירו 5,030 ש"ח כולל מע"מ, אחד המכשירים הכי יקרים בארץ, אם לא היקר מכולם. לשם השוואה, באתר בלאקברי הוא עולה 559 לירות שטרלינג לרוכשים באנגליה, כולל מע"מ, מה שיוצא 3,062 שקלים. בהולנד מחירו (כולל מסים) 779 אירו שהם 3,289 שקלים. בהודו הוא עולה 62,990 רופי, שהם כ-3,638 שקלים.

תמונה ראשית: Maurizio Pesce cc flickr

https://www.youtube.com/watch?v=5ynzYj79ZQA