חברת בלקברי (BlackBerry), היצרנית הקנדית שכמעט ונעלמה מהשוק, הציגה רשמית את מכשיר ה-BlackBerry Passport, מכשיר מרובע, מאוד מרובע.

לאחר הצצה מוקדמת שסיפקה לנו בחודש יולי, החברה השיקה את המכשיר החדש במספר מדינות בניהן ארה”ב, צרפת, אנגליה, גרמניה וכמובן קנדה, במחיר של 599 דולרים (כ-2,200 שקלים), כאשר בהמשך הוא יגיע לעוד 30 מדינות נוספות.

ה-BlackBerry Passport מעוצב באופן שונה מהרגיל, ולדברי החברה הוא ישנה את הרגלי השימוש בעולם העסקי: “המכשיר יצור דרך חדשה להתקשרות, ונוצר כדי להביא פרדוקטיביות ולפרוץ את ים המכשירים עם המסך הרגיל”. הוא משולב מסך מגע יחד עם מקלדת QWERTY חומרתית מלאה, בדומה למכשירים הקודמים של החברה, רק במבנה מרובע לגמרי.

המכשיר מצויד במסך מגע בגודל 4.5 אינץ’, ברזולוציה של 1440 על 1400 פיקסלים (453PPI), בעל שבב מרובע ליבה 2.2GHz, זיכרון 3 ג’יגה-בייט של RAM ואחסון בנפח 32 ג’יגה-בייט. המכשיר כולל גם סוללה בהספק של 3,450mAh ומצלמה 13 מגה פיקסל.

מעבר לחומרה, ה-Passport ירוץ על מערכת ה-BlackBerry OS 10.3, המשלבת את עולם המגע עם המקשים הפיזיים, ויכולת מעניינת של הרצת אפליקציות ממערכת האנדרואיד. החברה חתמה על הסכם מול Amazon כך שכל האפליקציות בחנות שלה יהיו זמינות להורדה למכשיר. המערכת גם תביא את העוזרת הווירטואלית של החברה, ה-BlackBerry Assistant יחד עם ה-BlackBerry Hub, מרכז התקשורת המרכזי המאפשר לבצע התקשרות בקלות ממקום אחד.

המכשיר זמין לרכישה כבר עכשיו ובקרוב יושק גם בחנות Amazon.

 

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.