אחרי ששלחה לשוק את המכשירים החדשים שלה שכוללים בקרבם את גרסה 10 של מערכת ההפעלה שלה, מכריזה פתאום בלקברי (Blackberry) על טלפון חדש שנראה כאילו הוא לוקח את החברה צעד אחד אחורה, מבכל הבחינות.

החברה הכריזה אתמול באופן רשמי על ה-Blackberry 9720 מכשיר שממשיך את דרכם של טלפוני מקלדת ה-QWERTY של החברה, שבזמנם העניקו לה את כוחה בשוק, וגם נראה לכל היותר כעוד מכשיר בקו הזה. והדבר המפתיע ביותר: הוא מצויד בגרסה 7.1 של מערכת ההפעלה של החברה, מערכת ההפעלה הקודמת שלו.

ואכן, ככל הנראה הטלפון הזה מיועד לאלו שרוצים להחליף את מכשיר הבלקברי הקיים שלהם באחד שהוא קצת יותר חדש וקצת יותר מהיר. מעבר לכך, השווקים אליה מכוונת בלקברי את הטלפון הזה הם שווקים בהם המכירות של הטלפונים החדשים המבוססים על BBOS 10 לא ממש צברו תאוצה, בלשון עדינה.

כך או כך, ולמרות שטרם פורסמו מחירים, מדובר בטלפון עם מסך מגע בגודל 2.8 אינץ' ברזולוציה של 480×360 פיקסלים (צפיפות של 214 פיקסלים לאינץ'), 35 מקשים בתצורת QWERTY, כפתורים מיוחדים לביצוע פעולות שונות כולל יצירת קשר מיידי עם BBM, יישום הודעות המידיות של החברה שגם תומך עכשיו בשיחות קוליות באמצעות WiFi. מערכת ההפעלה, כאמור, היא BBOS 7.1, והיא פועלת מעל מעבד Tavor MG1 של מארוול (Marvell) במהירות של 806 מגה-הרץ ועם 512 מגה-בייט זיכרון RAM בלבד. גם שטח האחסון הוא 512 מגה-בייט, אבל לפחות ניתן להרחיב אותו באמצעות כרטיס microSD בעוד 32 ג'יגה-בייט. למכשיר יש מצלמה אחורית באיכות של 5 מגה-פיקסלים, והסוללה היא סוללת 1,450mAh שאמורה להספיק, לפי החברה, ל-7 שעות דיבור או 14 ימי המתנה.

המכשיר תומך ב-WiFi 820.11b/g/n, בבלוטות' 2.1 לבד ויש לו גם חיישן קרבה וחיישן תאורה סביבתית. המידות שלו הן 114x66x12 מ"מ ומשקלו 120 גרם. בקיצור לא ממש חתיך, ולא ממש חדש, אבל אולי יגרום לח'ברה שכבר מכירים אותו להרגיש בבית קצת יותר משודרג.

ההשקה של המכשיר תתחיל במקביל באירופה, אסיה, המזרח התיכון, אפריקה ואמריה הלטינית. כן, כמעט כל העולם להוציא אמריקה הצפונית בה עוד איך שהוא זכה ה-Z10 לכמות משמעותית של מחירות.

ויש גם סרטון השקה:

http://www.youtube.com/watch?v=S9eTpojlWF8

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.