ההשקה החגיגית השבוע של מכשירי ה-BlackBerry 10 יחד עם הפלטפורמה החדשה הפריחה תקווה חדשה לחברה הוותיקה. יחד עם המערכת הודיעה בלקברי כי בחנות ה-AppWorld כבר קיימות למעלה מ-70,000 אפליקציות מותאמות. מספר גבוה לכל הדעות במיוחד בהתחשב בעובדה כי Windows Phone כבר למעלה משנתיים בשוק ולה כ-150,000 אפליקציות כיום. בין האפליקציות שכבר קיימות הם WhatsApp, פייסבוק, סקייפ ועוד, משחקים כמו Asphalt 7: Heat, Jetpack Joyride, ו-Angry Birds.  רוב האפליקציות בחנות הם שדרוג של גרסאות ישנות לאפליקציות בלקברי, אבל 40% מהם, כ-28,000 לערך, הגיעו דווקא ממקום אחר.

מזהים את תיבת ההודעה? המשחק TurboFly HD בבלקברי

אם נלך אחורה לארכיון נזכר כי בעבר כאשר בלקברי הכריזה על טאבלט ה-BlackBerry Playbook, החברה אמרה כי המערכת תאפשר להריץ אפליקציות מבוססות אנדרואיד (וידאו) ותספק כלי למפתחים להמיר בקלות אפליקציות שפותחו לאנדרואיד במקור ולהמירם לבלקברי. עם הכרזת המערכת BlackBerry 10, תוכלו לדמיין כיצד ניצלה החברה את יכולת זו כדי להגדיל את ההיצע בחנות.

כך על פי PC-Mag, הומרו עשרות אלפי אפליקציות מבוססות אנדרואיד והותאמו למערכת החדשה של בלקברי. באמצעות שינוי מספר שורות קוד בודדות, המפתח יכול לבצע התאמה בסיוע של ערכת הפיתוח, שגם תתאים את דרישת הכפתורים בממשק האנדרואיד למחוות מגע בממשק הבלקברי. כך במקום כפתור החזרה וכפתור התפריט הקיימים בכל מכשיר אנדרואיד (או מוטמעים במסך המגע), ערכת הפיתוח תאפשר לקבוע כיצד ניתן יהיה לבצע פקודות אלה עם מחוות מגע. כמובן נדרשות עוד מעט התאמות לממשק, אך האפליקציה תרוץ חלק על המערכת ללא קושי.

אנו מאמינים כי גם בהמשך בלקברי תתבסס על אפליקציות אנדרואיד כדי להגדיל את ההיצע, לפחות בהתחלה, ובמקביל החברה מעודדת מפתחים ומציעה פרסים לקידום הפיתוח עבור המערכת. לתמונות נוספות של המשחק במערכת.

>> רים מכריזה על הדור הבא: BlackBerry 10
>> גוגל משיקה את "אנדרואיד כרום" – לפחות בתור פסל
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.