בסוף השבוע האחרון חגגו ברחבי העולם לא את חג ההודיה אלא גם את "יום שישי השחור" – טירוף הקניות שהופך את מלאכת הקניות לחג המולד קצת יותר כלכלית. השנה היה Black Friday מלהיב במיוחד עבור הגיימרים עם ההשקות של ה-Xbox One וה-PS4, ושתי הקונסולות זכו לנתוני מכירות מעל המצופה ביום הקניות הגדול. אבל איזו קונסולה הצליחה יותר במכירות?

לפי נתונים ראשוניים שרוכזו בבלוג של InfoScout, הקונסולות של מיקרוסופט היו בראש המכירות והיוו לא פחות מ-61% מסך כל הקונסולות שנמכרו, עם 31% ל-Xbox One ו-30% ל-Xbox 360. הפלייסטיישן 4, לעומת זאת, מכרה רק 15% מהקונסולות. הנתונים האלה הגיעו משתי רשתות מובילות בארה"ב – Walmart ו-Target, בהן נבדקו כ-83,000 קבלות של מוצרי גיימינג שונים שנקנו ב"יום שישי השחור". האתר הסביר שלפי המחקר שלו, Xbox אמנם מובילה בגדול אך יש עוד הסברים להפרש חוץ מהעדפה – נראה כי ה-PS4 היתה פחות זמינה ברשתות אלה ולכן יכול להיות שהרבה קונים שרצו לרכוש PS4 הלכו הביתה מאוכזבים. בנוסף, ה-Xbox 360 מכרה כמויות עתק בעקבות הנחה ברשת Walmart שהוזילה את הקונסולה ל-99$ בלבד.

לפי הנתונים, 85% מהקונים מתכננים לרכוש לפחות שני משחקים בתקופת החגים, וסך מכירות המשחקים עקף את ההוצאות על הקונסולות עצמן. ובמקום הראשון במכירות המשחקים? ניחשתם נכון, המנצח הוא כמובן Call of Duty: Ghosts שישמח לדחוף ל-Battlefield 4 בפרצוף את העובדה שהוא אפילו לא נכנס לרשימת ה-20 המובילים.

כתב: אור מנטש ופורסם לראשונה באתר Vgames

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אני משחק ב call of duty ghost ואני אני יכול לאמר שאני מבין למה הוא במקום הראשון, המשחק הזה שווה כל שקל!

 • קונה מאוכזב

  בטח ש BF לא מכר, ביטלו לי את ההזמנה 🙁 (למרות שהייתה סיבה – זמין רק בארה"ב in my ass)
  נקווה שלקראת הסייבר מנדיי יורידו שוב מחירים לאוכל לנסות לרכוש שוב מרשת אחרת (GameStop ביטלו לי)

 • אהרון

  cod ghost מקום ראשון ובאטלפילד 4 לא ברשימה ?!

  מה עובר על אנשים בעולם הזה

  • עומר

   מניסיון משחק בשניהם, שניהם לא שווים את הכסף

   • בטח נסיון….

    אני בטוח שהורדת את שניהם באופן לא חוקי כי אם היית קונה את bf4 היית מבין שזה משחק מולטיפלייר מדהים (בעותק לא חוקי אפשר לשחק רק את המערכה לשחקן יחיד והיא באמת לא משהו)