המודעה לגולשים של MPAA

אולפני הסרטים הגדולים בהוליווד מנהלים זה מספר שנים מלחמה כנגד הגולשים המפיצים ומורידים סרטים וסדרות באופן פיראטי, אך האם גם הם מעורבים בהפצתם?  TorrentFreak מדווח כי התגלו מספר כתובות IP שדרכם משתפים סרטים בביטורנט השייכים ל-MPAA, איגוד הקולנוע האמריקאי המאגד את ששת האולפנים הגדולים בהוליווד והמוביל במאבק הפיראטיות במדינה. שלא במפתיע, הסרטים והסדרות שהופצו שייכים לאולפנים שהאיגוד מייצג ובניהם Paramount Pictures, Warner Bros., Sony Pictures, ועוד.

ב-TorrentFreak הציגו בפרטי פרטים אלו סרטים שותפו כשכולם באיכות הגבוהה ביותר ובין השמות סדרות כמו 90210, Survivor ועוד וסרטים כמו The Fast annd the Furious 6, Ice Age ועוד. הערכות כי מי שהפיץ את הסרטים הם לא האולפנים עצמם אלא עובדים סוררים שיש להם גישה לקבצים והפיצו אותם ממחשבים בתוך האולפנים.

בראיון שנתן מנכ”ל ביטורנט, ריק קלינקר (Erick Klinker) לאתר The next web אמר כי הם לא מעודדים פיראטיות וכי בחיפוש קבצים משרתי ביטורנט על ידי TorrentFreak אכן נמצאו  אך ורק קבצים חוקיים.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • ארז

  בוקר טוב, התעוררתם? כבר שנים שזה ידוע שהאנשים הכי בכירים בתעשייה מפיצים סרטים לרשתות שיתוף הקבצים. גירסאת סקרינר(SCR) אומרת לכם משהו? לא? אז בוא אני אספר לכם, סקרינר זו גירסא של הסרט אשר מיועדת לאנשים ספציפיים מאוד בתעשייה כגון מבקרי סרטים, אנשים החברים בוועדה של האוסקר\אמי וכדומה. הגירסאות הללו לרוב מכילות סרט באיכות דיוידי ולעיתים יש בה אפילו אזהרה על המסך או אפקט כלשהו שמפריע לצפייה הסדירה בסרט אך לא עד כדי כך שלא תוכלו לראות את הסרט ולהנות ממנו(כגון מעבר לשחור לבן לכמה שניות) נגד שיתוף של הסרט בצורה פיראטית. התעשייה יכולה להמשיך להתחסד כמה שהיא רוצה אבל בסופו של יום אלו המרכיבים אותה הם הפיראטים בעצמם..

 • lirownz

  מלחמה חסרת תועלת .. כי גם פיתרון להוריד "חוקי" דרך האינטרנט הכוונה ללרכוש מדיה דרך האינטרנט לא אידיאלית עקב המחיר הגבוה(כן אני מודע שלא לכולם זה גבוה אבל יש גם וגם) כשישי את אותו מוצר בחינם ..לכן המלחמה הזאת לא תיגמר לעולם ..

  • אביה

   עד שיציעו לך אותו בחינם? ואז מה יקרה? ממה יעשו עוד סרטים?
   שלא תחשבו שאני מצדיק את זה שמוכרים את הסרטים בחינם, אני בעצמי מוריד ומוריד ומוריד פשוט אין טעם להגיב תגובה כזאת

   • בוב

    לא צריך להגזים שזה יהיה בחינם אבל 40 שקל לסדרה זה המון כשאתה משלם ל HOT 120-200 שקל בחודש.

    יש פה בעיית תמחור מסויימת..