חברת ביטורנט (BitTorrent), מי שאחראית לפרוטוקול שיתוף הקבצים הפופולרי השיקה יישום צ’אט פרטי ומאובטח. היישום BitTorrent Bleep שהושק אמש, חסין לציטוטים ומעקב, ומאפשר לבצע שיחה ישירה בין אנשים ללא שרת המקשר באמצע כך שהוא מפחית את האפשרות שגורם זר יוכל להגיע לדרך רשת האינטרנט ולעלות על השיחה באמצעים טכנולוגים שונים.

כאשר משתמשים בשירותי צ’אט מסורתיים כמו Hangouts או מסנג’ר, ההודעות נשלחות לשרת הראשי ומשם לנמען. השרת חייב לדעת פרטים של השולח ולאן הוא מעוניין לשלוח את המידע, ולדברי ביטורנט הוא מאחסן מידע (metadata) על החיבור. גם אם ישנה הצפנה לנתונים מכיוון שאם האקר מצליח לחדור לשרת המרכזי הנתונים למעשה נחשפים.

Bleep פועל על טכנולוגיה שפותחה על ידי BitTorrent המבוסס על פלטפורמת Peer-to-peer על ידי שימוש בזיהוי במפתח ציבורי במקום שם משתמש. כאשר שני משתמשים מעוניינים לשוחח, היישום מחבר בניהם באופן ישיר כך שאין שרת מתווך באמצע ואין מידע הנשמר בשום מקום.

Bleep נמצא כרגע בשלב לפני אלפא, כך שהפיתוח של היישום עוד ראשוני מאוד. הוא זמין למערכות ההפעלה Windows 7 ו-8, אולם לא כולם יכולים להוריד ונדרש הזמנה מראש לשירות. אתם מוזמנים לנסות את מזלכם ולבקש הזמנה באתר החברה.