פרויקט לשעלה לפלטפורמת מימון ההמונים Kickstarter רוצה להביא לעולם רובוט צילום קטן וחמוד בצורת דג, המסוגל לצלם מתחת למים ולתפעל אותו באופן פשוט ממש כמו השימוש ברחפן.

BIKI (ביקי) זהו שמו, תוצרת חברת רובוסי (Robosea) הסינית. הוא עמיד למים בתקן IP68 ומסוגל לצלול לעומק של עד 59 מטרים, כאשר את התנועה במים הוא מבצע בעזרת סנפיר אחורי אשר נע ימינה ושמאלה ולזאת נוסף עיצובו החיצוני המדמה את המראה של דג.

השליטה ב-BIKI מתבצעת דרך אפליקציה ייעודית המותקנת בטלפון ומתחברת דרך רשת WiFi, אך אם נרצה לצלול יחד איתו, ניתן לרכוש שלט ייעודי איתו ניתן לשלוט בטווח של עד 10 מטרים.

מתחת למים BIKI מסוגל לצלם סרטונים ותמונות בעזרת מצלמת 16 מגה-פיקסל בזווית של 150 מעלות, ובנוסף היא בעלת יכולות צילום סרטונים באיכות 4K. עוד מאפשרת המצלמה צילום בתנאי תאורה ירודים זאת בעזרת תאורה מלאכותית, וכן קיים מייצב תמונה אשר יתגבר על רעידות. את התוכן המצולם ניתן לשמור על גבי זיכרון פנימי בנפח 32 ג'יגה-בייט, כאשר סוללת המכשיר בקיבולת 2,600 מיליאמפר/שעה המסוגלת להחזיק למשך שימוש 90-120 דקות, בעוד זמן הטעינה עומד על שעתיים.

ל-BIKI קיימים חיישנים נוספים אשר הופכים אותו לקל ובטוח לשימוש, וביניהם חיישן מיקום וחיישן אינפרה אדום למניעת פגיעה במכשולים. ניתן גם להגדיר מראש של המסלול אותו יבצע BIKI במועד מוגדר, ובזאת נפתרת גם בעיית השליטה במכשיר בעומקים שמעבר לטווח הקליטה. עוד טוענת החברה כי BIKI ידידותי לסביבה זאת בזכות עוצמת הקול הנמוכה שנמדדת ב-55dB וגופו הקטן וקל המשקל שנמדד ב-1.1 ק"ג בלבד.

לצורך השקת BIKI מנסה החברה לגייס מימון של 20,000 דולר ונכון לזמן כתיבת שורות אלה גייסה החברה 115,840 דולר. למעוניינים להצטרף למימון, יידרשו לשלם סכום של 599 דולר (כ-2,142 ש"ח). הפצתו צפויה להיערך בחודש ספטמבר.