גוגל שיחררה עדכון גדול ליישום המפות שלה, Google Maps עבור מכשירי ה-iOS והאנדרואיד אשר כולל שיפור בשימוש מצב בלתי מקוון, הצעות לשיפור המסלול ואינטגרציה של Uber.

אחד היתרונות של שימוש במפות גוגל, זאת מלבד היכולת שלהם לנווט בכל נקודה בעולם היא האפשרות לניווט גם באופן לא מקוון, או במילים אחרות – כשאין אינטרנט זמין בסביבה. כעת במקום לפשפש בהגדרות היישום כדי להוריד את האזור אותו אנו מעוניינים לנווט באופן לא מקוון, פשוט יש להקליד את המקום, לגלול מעט מטה ותופיע לנו האפשרות לשמור את המפה ישירות למכשיר. מי שמשתמש גם ב-Google Now, יכול לומר פשוט “OK Maps” בשורת החיפוש וזה יעשה את אותה העבודה. יש לציין כי לא בכל מקום ניתן עדיין להוריד את המפות.

גם פונקציית הניווט על המפה עודכנה (Turn by turn) והיישום יציג כעת את המרחק והזמן המשוער להגעה ישירות על המסך ולא רק – גם מהו המסלול המועדף בו מומלץ לנסוע ליעד וכן האפשרות לבחור ממסלולים שונים.

התוספת האחרונה היא שילוב של יישום Uber, שירות הזמנת מוניות הפועל ברחבי העולם ומתחרה ל-GetTaxi הישראלית. במידה והיישום מותקן במכשיר, Google Maps יספק אפשרות לנווט דרכו.

שינויים נוספים אך קטנים יותר: בנקודות העניין ניתן לחפש ולסנן מסעדות, בתי קפה, מלונות ועוד לפי שעות הפתיחה, מחירים וציון כולל. למשתמשים בתחבורה הציבורית יוכלו לסדר את התוצאות לפי זמן הגעה או זמן הגעה שכבר קיימים, ובנוסף לבדוק מתי יוצאת הרכבת האחרונה באותו הקו.

העדכון מיועד לכלל המשתמשים וזמין להורדה בחנות האנדרואיד או בחנות ה-AppStore.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • KOBOKOBO

  אך עדיין

  – לפעמים החיפוש נתקע
  – אין אפשרות לשנות נקודת מוצא
  – בנסיעה האייקון של החץ(שזה המיקום שלי) מטייל לו על המפה ,זה קורה לרוב בעת עצירה ברמזור , או בהאטה
  – הניווט בישראל , לפי מה שאני בדקתי הוא לא מדוייק
  – המיקום נתקע על המקום , ולאחר מכן משתחרר , כמו כן זה לא נוח
  – כשמנווטים רגלי , המסך נכבה, ולא קבוע (בוויז לא כך)

  – אנשים מעדכנים על קריסות … לא אצלי

  – ניווט הקול נשמע ברור , אך לפעמים יש כל מיני הכוונות כמו..
  שיוצאים ממחלף לפניה ימינה (ויש פניה ימינה) ניווט הקול אומר , היצמד לימין סע ישר ( ואני כמובן פונה ימינה )

  אני כרגע משתמש בוויז , והייתי מעוניין שגוגל מפות תשתפר

 • פיסיקאי משועמם

  אין ספק שהרכישה של ווייז תעשה רק טוב ליישום של גוגל.

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  שאין חיבור רשת, כל האפליקציה מסתכמת במפה סטטית שנשמרה מראש.
  אין אופציות חכמות כמו נקודה לנקודה וכמובן לא משתמרת היכולת לדלות מידע על תחבורה ציבורית(שבערים בחול חשוב מאוד)היתרון של גוגל במצב מכוון נעלם כשאין רשת וכיאה לגישה של גוגל לעולם.