גוגל שיחררה עדכון גדול ליישום המפות שלה, Google Maps עבור מכשירי ה-iOS והאנדרואיד אשר כולל שיפור בשימוש מצב בלתי מקוון, הצעות לשיפור המסלול ואינטגרציה של Uber.

אחד היתרונות של שימוש במפות גוגל, זאת מלבד היכולת שלהם לנווט בכל נקודה בעולם היא האפשרות לניווט גם באופן לא מקוון, או במילים אחרות – כשאין אינטרנט זמין בסביבה. כעת במקום לפשפש בהגדרות היישום כדי להוריד את האזור אותו אנו מעוניינים לנווט באופן לא מקוון, פשוט יש להקליד את המקום, לגלול מעט מטה ותופיע לנו האפשרות לשמור את המפה ישירות למכשיר. מי שמשתמש גם ב-Google Now, יכול לומר פשוט “OK Maps” בשורת החיפוש וזה יעשה את אותה העבודה. יש לציין כי לא בכל מקום ניתן עדיין להוריד את המפות.

גם פונקציית הניווט על המפה עודכנה (Turn by turn) והיישום יציג כעת את המרחק והזמן המשוער להגעה ישירות על המסך ולא רק – גם מהו המסלול המועדף בו מומלץ לנסוע ליעד וכן האפשרות לבחור ממסלולים שונים.

התוספת האחרונה היא שילוב של יישום Uber, שירות הזמנת מוניות הפועל ברחבי העולם ומתחרה ל-GetTaxi הישראלית. במידה והיישום מותקן במכשיר, Google Maps יספק אפשרות לנווט דרכו.

שינויים נוספים אך קטנים יותר: בנקודות העניין ניתן לחפש ולסנן מסעדות, בתי קפה, מלונות ועוד לפי שעות הפתיחה, מחירים וציון כולל. למשתמשים בתחבורה הציבורית יוכלו לסדר את התוצאות לפי זמן הגעה או זמן הגעה שכבר קיימים, ובנוסף לבדוק מתי יוצאת הרכבת האחרונה באותו הקו.

העדכון מיועד לכלל המשתמשים וזמין להורדה בחנות האנדרואיד או בחנות ה-AppStore.