כמדי חודש, עורך האתר הטכנולוגי Business Insider השוואה מקיפה ודירוג בין הסמארטפונים הטובים בעולם (לדעתו) לאותה תקופה. הדירוג מתבסס על סמך עיצוב המכשיר, זמינות התכנים, תוכנה וחומרה וכמובן-מחיר. אז מי הוא כסמארטפון הטוב בעולם כיום? כל התוצאות לפניכם.

עדכון: ואלו התוצאות של הסקר שערכנו באתר, המשירים המובלים ביותר

מקום חמישי: נקסוס 5

באופן מפתיע למדי (או שלא), זוכה מכשירה הבלעדי של חברת גוגל להתברג בין חמשת המקומות הראשונים. על אף שהושק לפני יותר מחצי שנה, רבים ממחזיקי מכשירים המבוססים מערכת ההפעלה אנדרואיד, מייחסים לו את התואר: הסמארטפון המוצלח ביותר בשנים האחרונות. אחת הסיבות העיקריות להצלחתו, נובעת בהכרח מהסיבה כי המכשיר מריץ את מערכת ההפעלה הנקייה של גוגל (AOSP), אך עצם העובדה כי הוא מיוצר ע"י חברת LG ומחירו הנמוך בהחלט תרמו גם לא מעט להצלחתו.

לסקירה המלאה | מפרט מכשיר


מקום רביעי: גלקסי אס 5

כחודשיים לאחר שהוכרז בתערוכת הסלולר MWC בברצלונה, זוכה להיכנס מחליפו של מכשיר הדגל הקודם של חברת סמסונג לרשימה המכובדת. רבים פסלו את החברה הקוריאנית וטענו כי אינה הציגה חידושים רבים בהשוואה למכשיר הדגל הקודם, הגלקסי S4, ועצם העובדה כי המכשיר עשוי ברובו מפלסטיק מעניק לו מראה "פחות יוקרתי" ממתחריו . זוהי הפעם הראשונה בה מכשיר הגלקסי S5 הצליח להתברג בין המקומות הראשונים, ואף הצליח לראשונה לדחוק למקום החמישי את מכשיר הנקסוס 5, שניצב לא מעט חודשים במקום הרביעי. מכשיר הדגל הקודם אגב, הגלקסי S4, זכה להיכנס רק למקום ה-15.

לסקירה המלאה | מפרט מכשיר

Galaxy s5 hands on

 


 

unlocked-htc-one-m8-grey_xl_1מקום שלישי ושני: HTC One M8 בממשק הסנס ו-HTC One M8 בגרסת הפליי

שני מכשיריה הדגל החדשים של חברת HTC זכו אף הם להיכנס לרשימה המכובדת כחודש לאחר שהושקו. רבים יאמרו כי HTC עשתה קפיצת דרך משמעותית ממכשיר הדגל הקודם שלה, בין היתר בזכות תכונותיו הייחודיות כגון צמד הרמקולים הסטריאופוניים בעלי טכנולוגיית ה-Boom Sound ושתי המצלמות המעטרות את גבו של המכשיר. כפי שזה נראה כרגע, גם המכשיר בגרסתו הנקייה (מקום שלישי) וגם המכשיר בגרסת הפליי אדישן מקום (שני) ימשיכו להישאר שם עוד זמן רב. מכשיר הדגל הקודם אגב, ה-M7, נדחק למקום ה-13.

מפרט מכשיר


 

מקום ראשון: אייפון 5S

לא מפתיע שמכשיר הדגל הנוכחי של אפל זוכה להתברג (שוב) במקום הראשון. על אף שהושק לפני קרוב לשנה, ממשיך מכשיר הדגל לשבור שיאי מכירות בכל פעם מחדש, אף על פי שמרבית המכשירים המופיעים ברשימה הושקו אחריו ומציגים מפרט עשיר יותר. בעיני רבים, הסיבה העיקרית להצלחתו של המכשיר כמו גם ביסוס מעמדו במקום הראשון, מיוחסת לעובדה כי החברה מצליחה לייצור שילוב בין תוכנה לחומרה שביחד עם עיצוב יוקרתי, מעניקים לו את המקום הראשון ללא עוררין.

לסקירה המלאה | מפרט מכשיר

iphone 5s

 


 

הדירוג המלא:

1. אייפון 5S

2. HTC One M8 (פליי אדישן)

3. HTC One M8 (גרסת הסנס)

4. גלקסי S5

5 . נקסוס 5

6. מוטורולה MOTO X

7. גלקסי נוט 3

8. LG G2

9. סוני אקספיריה Z1S

10. נוקיה לומיה 1520

11. נוקיה לומיה 1020

12. נוקיה לומיה Icon

13. HTC One M7

14. אייפון 5C

15. גלקסי S4

16. HTC One MAX

17. LG G Flex

18. Blackberry Q10

ומי המכשיר הכי טוב מבחינתכם?