כאשר הוכרזו בחודש ספטמבר האחרון מכשירי ה-iPhone 6s ו-6s Plus, הם הציגו מספר חידושים כגון מעבד מהיר, מצלמה משודרגת וזכו גם לגרסה בצבע ורוד, אולם השדרוג המעניין ביותר שהוצג היא טכנולוגיית ה-3D Touch, המאפשרת למסך לזהות את עוצמת הלחיצה כך שנוספה למערכת שכבת ממשק חדשה שלא הכרנו לפני כן.

עם היכולת החדשה, אפל הציגה שתי מחוות חדשות: Peek הצצה בתוכן על ידי לחיצה עדינה ו-Pop המקפיצה את התוכן לקדמת המסך על ידי לחיצה חזקה יותר. השאלה שעלתה הייתה מתי ועד כמה אפליקציות ישתמשו בטכנולוגיה זו, שכאמור בלעדית למכשירי האייפון החדשים, אבל מאז שהושקו ועד היום מתברר כי יש לא מעט אפליקציות העושות שימוש בטכנולוגיית ה- 3D Touch. הנה הרשימה:

Twitter – טוויטר היא מהאפליקציות הראשונות שאפשרה את השימוש בטכנולוגיית ה 3D Touch, כאשר בלחיצה ארוכה על אייקון האפליקציה במסך הבית ניתן לחפש ב"feed", ליצור ציוץ חדש או לשלוח הודעה. (להורדה)

Facebook – לחיצה חזקה על אייקון פייסבוק במסך הבית מציגה תפריט קיצורי דרך מהירים הכולל אפשרות להעלות ולצלם תמונה או וידאו ולהעלות סטטוס, זאת בלי הצורך לפתוח את האפליקציה. (להורדה)

Google – לחיצה חזקה על גבי האייקון של גוגל במסך הבית מציגה תפריט דרכו ניתן לבצע חיפוש מהיר, חיפוש תמונות וחיפוש קולי. (להורדה)

Instagram – לחיצה חזקה על האייקון אינסטגרם במסך הבית מציגה תפריט כגון קיצור דרך לפרסום תמונה, קריאת הודעות וחיפוש תמונות. בנוסף לחיצה ארוכה על פרופיל משתמש מאפשרת קבלת מידע על המשתמש וגם את האפשרות לעשות לייק לתמונה בצורה מהירה. (להורדה)

apple iphone 6s 3d touch
Dropbox
– לחיצה ארוכה על אייקון האפליקציה מציגה תפריט בעזרתו ניתן לחפש קבצים להעלות תמונות ולצפות בקבצים שצורפו לאחרונה. כשגם בתוך האפליקציה ניתן להשתמש בלחיצה ארוכה כדי לקבל הצצה לתוך פולדר או תמונה ספציפית. (להורדה)

Evernote – ממסך הבית ניתן לגשת לתפריט שבאמצעותו ניתן ליצור פתק חדש, לצלם תמונה ולהוסיף תזכורת. כאשר בתוך האפליקציה ניתן לראות הצצה לפתק או מעבר ישיר ללינק שמופיע בתוך פתק. (להורדה)

Pinterest –  לחיצה על האייקון מציגה תפריט באמצעותו ניתן לחפש  וליצור לוחות ופינים חדשים כאשר בתוך האפליקציה ניתן להשתמש בלחיצה הארוכה כדי לעשות לייק או להוסיף פין ללוח. (להורדה)

shazam-3d-touchShazam – אפליקציית זיהוי השירים מאפשרת חיפוש וזיהוי שירים ישר בלחיצה ארוכה ממסך הבית. (להורדה)

Spark– ספארק היא יישום דואר אלקטרוני, לחיצה חזקה על אייקון האפליקציה מציגה תפריט קיצורי דרך כגון צפייה במיילים אחרו נים חיפוש הודעה או יצירת אימייל חדש. (להורדה)

WeChat – לחיצה על אייקון אפליקציית המסרים ממסך הבית מאפשרת תפריט שבאמצעותו ניתן לשלוח הודעה, להתקשר להתחיל צ'אט חדש או להקליט סרטון. (להורדה)

מכירים אפליקציות נוספות? המליצו בתגובות.

כתב: שמואל כהן