למרות הציפיות המובנות שאפל (Apple) תהיה הראשונה להשיק טלפון עם מסך Touch Force, היצרנית הסינית ZTE תקדים אוותה. אמנם אפל הייתה החלוצה להביא לעולם המולטימדיה את הטכנולוגיה, עם השקתו של השעון החכם Apple Watch בספטמבר האחרון. ואף שילבה אותה במחשבים הניידים שלה, אך ל-ZTE היו תכניות אחרות, ואתמול היא הכריזה, בין השאר, על ה-Axon Mini שיציע מסך כזה.

טכנולוגיית ה־Force Touch מזהה בעזרת חיישנים את עומק הלחיצה של המשתמש, כלומר באיזה חוזק המשתמש נוגע במסך, ובכך מתאימה אפשרויות התאמה שונות לכל רמת לחיצה. לדוגמה, נגיעה עדינה על המסך תאפשר להפעיל את אפליקציית המצלמה בעוד שנגיעה חזקה באותו המקום בדיוק תאפשר הפעלת אפליקציית ההודעות. בעצם, המכשיר יוכל להתאים למשתמש מגוון של אפשרויות המופעלות בעת נגיעה במסך, אשר משתנות לפי רמת החוזק של האצבע שלו על גבי המסך.

ZTE הצליחה להפתיע עם ההכרזה ולא נתנה לפרטים לדלוף. ממה שכן ידוע, גודל המסך ה-AMOLED יעמוד על 5.2 אינץ', ושהמפרט שלו יהיה חלש יותר לעומת ה-Axon עליו הכריזה החברה לפני מסר ימים.

ה-Axon Mini יהיה זמין למכירה כבר בספטמבר.

שתף:
-פרסומת-
 • התמני

  איזה רעיון גאוני!!!
  אני לא אוהב את אפל… אבל יש דברים שעליהם באמת צריך למחות להם כפיים… למרות שהם בודדים!!!
  (במידה ואפל באמת המציאה את הרעיון)

 • Amitay Drummer

  אפל לא עשתה כמעט שום דבר ראשונה (גם בשעון אין יותר מדי חידוש) היא פשוט עשתה את זה מעוצב יותר יפה לפעמים אולי גם יותר טוב ואינטואיטבי ותמיד עם שיווק חזק תחת המותג החזק "אפל"

 • ….‬‎

  מה זה משנה שהיא הוסיפה את זה, השאלה היא האם היא הוסיפה בזה פונקציות יעילות.

 • אוראל

  מקווה שכל יצרניות הסמארפונים תאמץ את הטכנולוגיה הזו, נשמע שימושי ביותר..