אפל (Apple) תסגור את שירות המוזיקה הפופולרי Beats Music, ותשלב אותו ב-iTunes לאחר שרכישת Beats אושרה על ידי הרגולטורים.

על פי דיווח באתר וול סטריט ג'ורנל, Beats המיזוג יבוצע ככל הנראה עקב ירידה במכירת המוזיקה המקוונת ורכישת תקליטורים דרך iTunes. עוד מציין האתר כי על אף שאפל הציגה עליה משמעותית השנה ברווחיה של חנות היישומים המקוונת שלה, דווקא שרות המוזיקה ספג ירידה חדה של כ-14% מתחילת שנת 2014.

דיווחים אחרים מספרים כי אפל תוזיל ב-50% את דמי המנוי החודשיים לשרותי המוזיקה שלה שנעמדים היום בכ-10 דולרים לחודש, בעוד שחקניות אחרות בתחום מציעות שרות זהה בחינם הכולל פרסומות.

יש לציין שדווקא שרותי מוזיקה פופולריים אחרים עולים ואף עוקפים את שרות המוזיקה של אפל. לא מן הנמנע כי התוכנית של אפל לשלב את Beats ב-iTunes מגיעה בעקבות עלייתן של מתחרותיה, וביניהן שרותי המוזיקה של חברות Spotify ו-Pandora שהציגו רווחים מרשימים במיוחד במהלך השנה החולפת. אין ספק כי אם אכן ימומש מהלך זה, יחד עם הוזלת את דמי המנוי החודשיים לשרות כאמור, יצטרכו שחקניות גדולות ואחרות בתחום, ביניהן גוגל (Google) ועוד, להציע אלטרנטיבות טובות יותר למשתמשים.

 

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.