ב-11 בספטמבר אמורה אינטל (Intel) להשיק את מעבדי ה-Bay Trail הראשונים שלה לטאבלטים, או כפי שהם מכונים Bay Trail-T. תאריך זה תואם להערכות קודמות על פיהן תשיק החברה את המעבדים החשובים הללו, מבחינתה, לפני סוף הרבעון השלישי של 2013. כזכור, אינטל הכריזה על מעבדים אלו כבר בתערוכת ה-MWC האחרונה.

ארבעה מעבדים לפחות, או למעשה מערכות על שבב שמבוססות על המעבדים הללו, אמורים להצטרף למשפחת מעבדי האטום (Atom). כפי שזכור, אלו יהיו מעבדי האטום הראשונים שיציעו ארבע ליבות, מעבר לכך שהם מיוצרים בליטוגרפיה של 22 ננו-מטר.

ארבעת המעבדים שכבר יש עליהם פרטים הם ה-Z3740 וה-Z3470D לצד ה-Z3770 ותאומו ה-Z3770D. כל ארבעת המעבדים מגיעים עם 2 מגה-בייט זיכרון מטמון L2, אבל בכך פחות או יותר נגמר הדמיון ביניהם.

מבחינת מהירות מעבדי ה-3470 יפעלו בקצב של 1.8 ג'יגה-הרץ וזאת לעומת מהירות של 2.4 ג'יגה-הרץ של מעבדי ה-3770, אבל רוב ההבדלים הם בין המעבדים 'הרגילים' ומעבדי ה-D.

יש, כאמור, מספר הבדלים בין שתי הגרסאות של כל זוג מעבדים. הדבר הראשון הוא שה-D תומכים בערוץ זיכרון יחיד לעומת שני ערוצי זיכרון של חבריהם, כך שהם יכולים לתמוך ב-2 ג'יגה-בייט זיכרון RAM לכל היותר לעומת 4 ג'יגה-בייט של הרגילים. הם אמנם תומכים בזיכרון מהיר יותר, זיכרון מסוג DDR3L-RS במהירות של 1,333 מגה-הרץ לעומת זיכרונות במהירות של 1,066 מגה-הרץ של מעבדי ה-Z3470 וה-Z3770, אבל השניים האחרונים מציעים צריכת כוח נוחה יותר וגם רוחב פס לזיכרון שיכול לעבוד בקצב העברת נתונים של 17.1 ג'יגה-בייט/לשנייה שהוא רחב בהרבה מה-10.6 ג'יגה-בייט/לשנייה של מעבדי ה-D.

מבחינת תצוגה, הרזולוציה המינימלית של כל המכשירים שיהיו מבוססים על ארבעת המעבדים הללו תהיה 1,333×768 פיקסלים, אבל מבחינת רזולוציה מרבית יש הבדל: עד 2,560×1,600 פיקסלים של 'החזקים' לעומת עד 1,920×1,200 של מעבדי ה-D.

ההבדל האחרון הוא צריכת הכוח. אינטל משתמש כיום במדד בשם SDP (תכנון הספק תרחישי) במקום ב-TDP (מעטפת תרמית מתוכננת), ולפי נתון זה מעבדי ה-D יצרכו בין 2.2-2.4 וואט לעומת 2 וואט של חבריהם.

מעבדי ה-Bay TRail, כפי שהוזכר לעיל, חשובים מאוד מבחינתה של אינטל שרוצה לספק תחרות אמיתית בשוק הטאבלטים, ויחד עם ההשקה עליה סיפרנו אתמול ב-THspot, המודם החדש XMM 7160, היא מראה שהיא רצינית בכל מה שקשור לתחרות שהיא מתכוונת לספק בתחום המכשירים הניידים.

ריכזנו עבורכם את כל הנתונים בטבלה מסכמת:

נתוני מעבדי האטום החדשים של אינטל
נתוני מעבדי האטום החדשים של אינטל

פורסם לראשונה באתר החומרה THspot

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.