טכנולוגיית הסוללה כמעט שלא השתנתה בשנים האחרונות, אולם בתקופה האחרונה אנו עדים לחידושים מעניינים בתחום. כך מכשיר ה-LG G Flex מצויד בסוללה גמישה, מכשירים מודרניים מצוידים בסוללה בהספק גבוה יותר אך בלי השפעה על המשקל ועוד. אבל גם היתרון של סוללה חזקה מגיע עם חסרון משמעותי – הטענה איטית.

פריצת דרך באוניברסיטת טוקיו ביפן יאפשר הטענה מהירה פי 3 בסוללות ליתיום-יון (lithium-ion). הפיתוח מתמקד בדרך חדשה להטענת האלקטרוליטים שבתאי הסוללה (חומר המכיל יונים חופשיים ופועל כמדיום מוליך חשמלי) הגורם להולכה והתנגדות גבוהה יותר מאשר כיום, כך שיהיה אפשרי להטעין סוללה סטנדרטית בתוך שליש מהזמן, כחצי שעה בלבד מ-0 ל-100 אחוז לסוללה של סמארטפון ממוצע.

התרכובת הכימית החדשה בסוללה מרכוזת עד פי ארבעה מאשר כיום, כך שיהיה ניתן להטעין סוללות במתחים גבוהים יותר ממתח של 3V ל-5V. כמובן שזה ידרוש סוללה שונה לגמרי ממה שקיים כיום במכשירים הניידים וכן מטענים חזקים יותר, אבל באם פיתוח זה יצא לפועל, נוכל לחסוך את זמני ההטענה הארוכים כיום.

ההטענה מהירה יכולה בהחלט להקל על בעיה של זמני סוללה קצרים במכשירים הניידים בעיה שרבים סובלים ממנה ביום יום.

התמונה באדיבות ShutterStock

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.