ביידו (Baidu), החברה הסינית שעומדת מאחורי מנוע החיפוש הגדול ביותר בסין, הציגה לראווה את פרויקט המשקפיים החכמים שלה, Baidu Eye, שאנו מכנים אותו כך מכיוון שהוא מולבש על הראש כמו משקפיים – אם כי למעשה הוא אינו מצויד במסך כמו המשקפיים החכמים של גוגל (Google), הלו הן Google Glass.

ההתקן הלביש הזה מתחבר לטלפון החכם של בעליו, הוא מזהה פקודות קוליות וכן מחוות, והוא כולל אוזניה ומצלמה. במקום להשתמש בזכוכית, הבחירה של החברה הסינית היא להעביר את התמונות למסך הטלפון. הורדת המשקף מהמכשיר עוזרת לסמן הסוללה שלו, ובמצבו הזה טוענת החברה לשעתיים של שימוש רציף. המשקפיים של גוגל, לעומת זאת, יכולים להציע עד 45 דקות של צילום רצוף בלבד.

המצלמה, שממוקמת בצד ימין, יכולה לצלם תמונות ובתמונות הללו היא יכולה באמצעות אלגוריתם מבונה לזהות עצמים שונים, וכך להעביר הצעות רגישות למיקום למשתמש, כולל הצעות לביצוע רכישות בחנויות סמוכות.

מביידו לא נמסר מתי ההתקן הזה יהיה זמין בשוק, ומה יהיה מחירו. כל המטרה הייתה הפעם הצגת תכלית.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.