גיימינג, גיימרים

הדבר שהכי מעצבן גיימרים, הוא תקלות בחומרה ובמשחק, אבל כנראה שאין תקלה יותר מעצבנת מאשר בעיית חיבור בזמן משחק מולטיפלייר (רב משתתפים). לא פעם קורה שמשחק מתנתק, או שעיכוב התקשורת גורם לכך שלפרקי זמן, רץ המשחק מבלי שיש לך אפשרות להגיב (Lag). מדובר בבעיה שכל גיימר מכיר מקרוב והחלטנו להציג בפניכם את המצבים הקיצונים והעצובים ביותר, בתקווה, כמובן שלא תזדהו עם אף אחד מהמקרים.

אל תתן לניתוקים להרוס לך את המשחק. לאינטרנט מהיר ואמין של בזק- לחץ כאן

הכבוד שנרמס – להפסיד זה משפיל, להיות מקום שני זה משפיל יותר, אבל מה לגבי מצב שבו הייתם שנייה לפני ניצחון מוחץ אבל אז התנתקתם? זו כבר טרגדיה יוונית. לכל משחק מולטיפלייר יש מנצח ומפסידים. משום מה לכל גיימר יצא לפחות פעם אחת להיות בראש הטבלה ולהספיק להתנתק מהשרת שנייה לפני שהמשחק נגמר.

לשחק בלי הפרעות. תמונה: Shutterstock

הניצחון שנגנב – במשחק שני דגלים, הדבר הקשה ביותר הוא להסתנן לבסיס של קבוצת האויב ולגנוב משם את הדגל: מיד כל חברי הקבוצה היריבה מתחילים לרוץ לכיוונך על מנת להרוג. אין דבר מבאס יותר מאשר להתנתק לרגע אחד קטן לפני שהצלחת להביא את הדגל לבסיס שלך, ולחזור למשחק רק בשביל לגלות שחבר מהקבוצה היה צריך רק להוביל את הדגל מטרים בודדים בשביל לקבל את הנקודות והתהילה שלך.

הבונוס שנמחק – בהרבה משחקים יש ציוד ובונוסים שאפשר להשתמש בהם בצורה ששוברת את האיזון, כלי נשק משוכללים, בונוסים בדמות מסוקים, כלי רכב מסייעים ועוד. הגוף מתמלא בהתרגשות כשמצליחים סוף-סוף להגיע למצב בו יש לכם יתרון משמעותי על חבריכם למשחק. זה זמן לא טוב להתחיל לבצע "הליכת ירח" במקום בגלל ה lag וכשהמצב מסתדר זה מאוחר מדי… איזה Noob הרג אתכם והיתרון אבד, יחד עם הכבוד שלכם.

השרת שלא יחזור – לפעמים התמזל מזלכם להשתתף במשחק מושלם, משהו בו כיף במיוחד, הוא אינטסיבי יותר, מקצועי יותר והכל בו נהדר. אתם נהנים מהמשחק כמו שהרבה זמן לא נהנתם. אבל אז יש לכם נפילת רשת לשנייה אחת שמספיקה לנתק אתכם, וזהו. עכשיו אי אפשר להתחבר חזרה. השרת הבא שתקבלו יהיה האח המרושע מיקום מקביל של השרת הקודם, אין שם Admin, חצי מהקבוצה השנייה הם קמפרים, יש אפס שיתוף פעולה ושום דבר שם לא ילך כמו שצריך.

ככה זה כשאתה חיי בעולם של טכנולוגיה שמתפתחת מדי יום והיסטוריה שנכתבת לנו מול המסך. פעם כשהמודם היה עושה קולות חיוג, זה היה קורה הרבה יותר. אל תשכחו לעשות מה שאפשר: אם יש תקלות חוזרות תדאגו לתקן, בחרו תשתית אינטרנט יציבה יותר ואל תעשו שטויות כמו לשים את המודם קרוב מדי למכשירים אחרים שיכולים לחמם אותו. הכי חשוב לא להתעצבן, אחרי הכל – אתם כאן בשביל להינות.

גם לכם יש סיפור התנתקות או לאג? נשמח אם תשתפו אותנו.

אל תתן לניתוקים להרוס לך את המשחק. לאינטרנט מהיר ואמין של בזק- לחץ כאן

הכתבה נכתבה בשיתוף בזק

שתף:
-פרסומת-
 • אמיר

  משתמש בWIFI בכיף. אין לאגים אין כלום

 • Value

  במודמים(ראוטרים) של בזק מבוצעים שינויי חומרה וכמעט וכל האפשרויות של המודם חסומות, לא ניתן לפתוח פורטים, תקלות בקו הטלפון.

  אני בהוט ויש לי כבלים ואני מרוצה. פורטים פתוחים, אין חסימה, יש מצב גשר, אין מצב כזה שאנ ימקבל פחות מ100 מגה. למרות זאת בזק תומכת עד 65 מגה.

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   ברור לך שאם לא שילמת על 100 מגה והספקית לא הביאה לך 100 מגה אתה לא תקבל 100 מגה, מצב הגשר אומר לך רק מה המהירות חיבור בין המודם לראוטר או בין המודם למחשב.. זה הכל

   • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    אל תרשום דברים שאתה לא מבין מהם
    בהוט משתמשים במהירויות גבוהות (12 מגה ומעלה) בחיבור ללא חייגן, משמע Tunnel ישיר אל הספקית שמדלג על שלב אוטנטיקציה
    מהירות הספקית לא קשור פה בשום צורה

    • אסף

     זה ממש לא נכון.
     אתה עדיין עובר אוטנטיקציה מול הספקית, זה דבר ראשון, זה פשוט נעשה בשיטה אחרת (לא pp2p או l2tp, מה כן – תלוי, יש כל מיני שיטות). ודרך אגב, אתה מבין את המשמעות של tunnel ישיר לספקית? כי איך שלא תסתכל על זה, אתה עובר דרך התשתית של ספקית התשתית ומגיע לשרתים של ספקית התשתית (גם לא תמיד, תלוי בהסכמים שיש לה עם נותנת התשתית, יש הרבה שיטות לעשות דברים כאלו, בחלקן אתה רק עובר אוטנטיקציה ובילינג על שרת של הספקית אבל שאר התעבורה שלך בכלל לא עוברת דרכה). ולגבי המהירות אתה אולי מסתנכרן במהירות גבוה יותר (אפילו 100Mb) מול ספקית התשתית אבל עובר shaping אצל הספקית (דרך אגב, לא סביר, יותר סביר שתעבור shaping כבר אצל ספקית התשתית כי אחרת זה מעמיס עליה ומקטין את כמות המשתמשים שהיא יכולה להעמיס על כל כרטיס שיש לה במרכזיה.

     אז, אל תרשום דברים שאתה לא מבין בהם.