המהירות הממוצעת של רשת האינטרנט צמחה ב-23% במהלך השנה האחרונה, והגיעה ברבעון הראשון של 2016 למהירות של 6.3 מגה-ביט/לשנייה. כך עולה מהדו"ח הרבעוני של חברת התקשורת והאבטחה אקאמיי (Akamai). לפי הדו"ח הזה גם חל גידול משמעותי במספר המתחברים לפס רחב, ובמיוחד בולט הנתון ש-8.5% ממשתמשי האינטרנט בעולם כבר מחוברים אל השדרה במהירות של 25 מגה-ביט/לשנייה ויותר. בסך הכל נהנו 138 מדינות בעולם משיפור ממוצע במהירות החיבור לאינטרנט, כולל ישראל, כשהשיפור הגדול ביותר היה בקניה עם גידול של 298%. מצד שני, ב-8 מדינות הייתה הרעה במהירות, וכנראה לא מפתיע לגלות שסוריה נמצאת בתחתית הערימה עם ירידה של 23% למהירות של 1.4 מגה-ביט/לשנייה בלבד.

כל עשר המדינות המובילות במהירות החיבור ראו שיפור במהירות הממוצעת. באופן ששוב כנראה לא מפתיע דרום קוריאה מובילה את הטבלה עם מהירות ממוצעת של 29 מגה-ביט/לשנייה, גידול של 24% לעומת הרבעון הראשון של 2015. נורווגיה זינקה למקום השני עם 21.3 מגה-ביט/לשנייה בממוצע שמהווים שיפור של 68% לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה.

זאת הטבלה של העשירייה המובילה:

AkamaiTableומה עם ישראל? כמו שאתם רואים בתמונה המפה הפותחת, יחסית למזרח התיכון המצב זהב, אבל מול העולם כולו המצב די בינוני, לפחות לפי אקאמיי. מהירות הגלישה הממוצעת היא 13.48 מגה-ביט/לשנייה. ברבעון הראשון של 2015 מהירת החיבור הממוצעת הייתה 11.85 מגה-ביט/לשנייה. ל-23.9% מהמחוברים לאינטרנט יש מהירות חיבור של 15 מגה-ביט/לשנייה ומעלה. מעל 10 מגה-ביט/לשנייה כבר אפשר לספור אצל מחצית ממשתמשי האינטרנט במדינה.

Akamai

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.