חברות הטכנולוגיה Autodesk ו-Mattel הציגו בסוף השבוע האחרון ביריד הצעצועים בניו יורק פיתוח חדש בשם Thingmaker 3D printer שכשמו כן הוא – מדפסת תלת מימד מיוחדת, אבל כזו שמייצרת צעצועים ולכן מיועדת בעיקר לילדים.

מדובר במכשיר אשר משתמש בחומר סינתטי בשם Plastigoop ומעצב אותו בתבניות המייצרות מעין דמויות הרכבה בנוסח קריפי קרולרס, כאשר החלקים למעשה מיוצרים בנפרד ובצבעים שונים, והילדים יכולים להרכיב בעצמם את הצעצוע לפי בחירתם.

באמצעות אפליקציה ייעודית שכבר זמינה למערכות iOS ו-Android בוחרים הילדים את הצורה והצבע מתוך ספריה מובנית של אפשרויות, ויכולים אפילו לייצר לעצמם שלל תכשיטים ומוצרים מתוך גלרייה מוכנה מראש או להמציא בעצמם את המוצר מהדמיון הפרוע שלהם. האפליקציה, לפי החברות, תעבוד בעתיד גם עם מדפסות תלת מימד נוספות. כאמצעי בטיחות, אגב, ננעלת דלת המדפסת עד שהמוצר מוכן, ולמעשה מונעת מהילדים לפתוח אותה בזמן השימוש.

2.png (824×626)

Thingmaker 3D תהיה זמינה להזמנות מוקדמות באתר אמזון (בארה"ב בלבד) החל מיום שני הקרוב תמורת 299 דולר בלבד. לא מדובר במדפסת היחידה שמיועדת לילדים, כאשר XYZprinting’s Da Vinci Jr. 1.0 כבר למעשה זמינה אף היא, אבל במחיר מעט יקר יותר של 330 דולר.