סמסונג (Samsung) חשפה את מחירו של ה-Ativ Book 9 Plus, מחשב האולטרה-בוק החדש והיוקרתי של החברה המבוסס על מערכת ההפעלה חלונות 8. המחשב תפתח אפשרות להזמנה מוקדמת של המחשב החל ב-18 באוגוסט, והוא יהיה זמין לרכישה במחיר של 1,399 דולר.

ה-Ativ Book 9 Plus שייך, כאמור, לסדרה היוקרתית של מחשבי סמסונג. נראה במבט ראשון שבחברה ייעדו אותו להיות מתחרה ישיר ל-MacBook Pro with Retina Display של אפל (Apple). הוא מגיע עם מסך מגע בגודל 13.3-אינץ' באבחנה גבוהה מאוד של 3,200×1,800 פיקסלים, זאת לעומת מחשב המק-בוק פרו שמסך ה'רטינה' שלו מציע רזולוציה של 2,560×1,600 'בלבד'. בנוסף בסמסונג אף מתמחרים את המחשב החדש שלהם ב-100 דולרים פחות מהמחיר של המתחרה מבית אפל.

מעבר למסך המרשים, שתומך גם במגע, מצויד ה-ATIV החדש במעבד Core i5 4200U של אינטל (Intel). מדובר במעבד צריכה נמוכה מהדור הרביעי של מעבדי ה-Core i, שידוע בכינויו האסוול (Haswell), שמטרתו לשמש מחשבי אולטרה-בוק ודומיהם. המעבד כפולה הליבה (וארבעת נימי העבודה) פועל במהירות של 1.6 ג'יגה-הרץ ויכול במצב טורבו להגיע ל-2.6 ג'יגה-הרץ. הוא מצויד ב-3 מגה-בייט זיכרון מטמון מסוג L3 וצריכת הכוח שלו היא 15 וואט בלבד. השבב הגרפי הוא HD Graphics 4400.

בנוסף מצויד המחשב בכונן SSD בנפח של 128 ג'יגה-בייט וזיכרון RAM בנפח של 4 ג'יגה-בייט. לפי החברה הסוללה הפנימית אמורה להספיק ל-11 שעות עבודה. עוביו אמור להיות 13.6 מ"מ ומשקלו 1.39 ק"ג.

ה-MacBook Pro עם מסך הרטינה הבסיסי עם מסך ה-13.3 אינץ' אמנם מציע מעבד מהיר יותר, Core i5 במהירות 2.5 ג'יגה-הרץ, אך במקרה שלו מדובר עדיין במעבד מסדרת ה-Ivy Bridge הקודמת, ולכן גם השבב הגרפי הבסיסי שלו חלש יותר (HD Graphics 4000). עם זאת, הוא מצויד ב-8 ג'יגה-בייט זיכרון.

 

פורסם לראשונה באתר החומרה THspot

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.