חברת אסוס (ASUS) חשף השבוע במהלך אירוע Computex 2016 את הפרויקט החדש שלה – רובוט ביתי ידידותי ובעל יכולות אספקת סיוע ומתן מענה על הצרכים הדיגיטליים של בני המשפחה, בשם ASUS Zenbo.

לדברי החברה, Zenbo מיועד לכל בני המשפחה ומסוגל לספק סיוע ביתי כגון תזכורות של מידע חשוב, זמני פגישות, מתן תרופות ופעילות גופנית ועוד. הרובוט יכול לנוע באופן עצמאי, להבין פקודות קוליות ולסייע בבית, ובנוסף גם מפקח על מצבי חירום כמו מתן תגובה לנפילות באמצעות יידוע של שאר בני המשפחה שמספרי הטלפון שלהם נמצאים אצלו בזיכרון. כאשר בני המשפחה מקבלים את ההודעה יש באפשרותם לשלוט מרחוק על Zenbo ולעבור להשתמש במצלמה המובנית, כדי לבחון חזותית במצב יקירם.

אלא שזנבו יכול לשמש גם כבן לוויה ידידותי ולסייע למתקשים במגוון רחב של משימות באינטרנט כולל ביצוע שיחות וידאו, פעילות במדיה חברתית, ביצוע קניות והורדת סרטים ותוכניות טלוויזיה – באמצעות פקודות קוליות מודרכות. הוא אף יכול לשמש כחבר למשחק כיף וחינוכי לילדים – לספר סיפורים אינטראקטיביים ולשחק עמם במשחקי למידה. באמצעות מערכת סאונד מובנית יכול הרובוט גם לנגן את השירים המועדפים על ילדי המשפחה ואף לרקוד עמם לצלילי המוזיקה, לספר להם סיפורים עם מגוון קולות משעשעים תוך הצגת תמונות נלוות על המסך שלו, ולהרדים אותם בלילה.

בנוסף יכול זנבו להתחבר ולשלוט במכשירים ביתיים חכמים רבים כמו אורות, טלוויזיות, מזגנים ועוד. בני הבית יכולים לצפות במסך המובנה שלו כדי לראות מבקרים בדלת ואז לפתוח אותה באמצעות פקודה קולית פשוטה. הוא יכול גם לעזור במטבח, לקרוא את המתכונים בקול רם ולתפקד כטיימר קולי. באמצעות המצלמה המובנית שלו, הוא יכול להסתובב בבית ולשמר רגעים מיוחדים בחיי היומיום, או לשמש כמצלמת אבטחה באמצעות שימוש באפליקציית סמאטרפון אינטואיטיבית המאפשרת שליטה מרחוק.

וכל זה תמורת 599 בלבד. אם כי טרם ידוע מתי בדיוק יוצא זנבו למכירה מסחרית.